افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی, خبر ویژه 3 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 6 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

خیمه شب بازی امریکا و طالبان!!

 

   همگان به یاد داریم که بعد از حادثه ای 11 سبتامبر وسرنگون شدن برج های دوقلو؛ سیاست مداران و سازمان جاسوسی امریکا(سیا) انگشت اتهام را بر شبکه القاعده وطالبان گذاشتند به دنبال آن چنان هیاهوی تبلیغاتی به راه انداختند که گوش مردم جهان را کر نمودند، با این بهانه اولا مسلمانان را در سراسر جهان بد معرفی نموده واز اسلام چهره کاملا خشین نشان دادند بر اثر تبلیغات یک جانبه ای رسانه های غربی در بسیاری از کشور های غربی وآمریکا مسلمانان مورد آزار و اذیت قرار گرفتند که خود داستان مفصل دارد.

ثانیا، با استفاده از حادثه ای که رخ داده بود امریکا توانست ائتلاف بزرگی را برای حمله به افغانستان تشکیل دهد و چنین کاری بسیار زود اتفاق افتاد، امریکا با متحدانش درافغانستان حمله کردند درظاهر امارت طالبان را که ساخته و پرداخته خود شان بود از قدرت پاین آوردند. به جای آن حکومت جدیدی را تشکیل دادند تا اینجای داستان، در اذهان عمومی مردم جهان به خصوص مردم افغانستان چنین نقش بست که امریکا واقعا با طالبان دشمن هستند وبودن نیروهای امریکا و هم پیمانانش در افغانستان مانع ازروی کار آمدن دوباره طالبان می باشد . هرچند کسانی که کم و بیش از پشت پرده خبر داشتند و حوادث را با دقت دبنال می کردند چنین چیزی را از همان ابتدا باور نداشتند. اما دستگاه های تبلیغاتی و سخن پراکنی غربی ها اصولا مجال نمی داد که کسی برداشت دیگری غیر از آن چیزی که آنهامی خواستند داشته باشد.

اما با گذشت زمان و با توجه به سیاست فعلی امریکا در برابر طالبان به خوبی معلوم می شود که امریکا و طالبان، دوستان قدیم هستند که سرزمین افغانستان را به عنوان صحنه ای بازی خویش انتخاب نموده اند. تنها کسانی که در این بازی غیر انسانی قربانی می شوند مردم مظلوم وستم دیده ای افغانستان است.

ممکن است در سیاست خارجی امریکا ودستگاه های جاسوسی آن این طرز فکر وجود داشته باشد که برای رسیدن به هدف دست به هرکاری زد از دروغ پراکنی گرفته تا قربانی نمودن یک ملت برای رسیدن به هدف، که تغییر سیاست امریکا در برابر گروه طالبان بیانگر همین واقعیت است ولی مردم افغانستان جنایت های ضد بشری، قتل وغارت و آدم کشی های گروه طالبان، را هیچگاه فراموش نخواهد کرد که تابار دیگر وجود آنها را در جامعه­ی افغانستان بپذیرد، آنچه در این میان روشن می شود خیمه شب بازی امریکا وطالبان است که به نمایش گذاشته می شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار