افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه 3 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 10 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

حامد کرزی حملات انتحاری قندهار را محکوم کرد.

 

حامد کرزی رییس جمهور افغانستان حملات انتحاری دیروز در قندهار را به شدت محکوم نموده است. در یک اعلامیه منتشر شده از قصر ریاست جمهوری افغانستان آمده است که آقای کرزی، حمله تروریستی دشمنان مردم افغانستان در قندهار را که در آن ده ها نفر کشته و زخمی شدند به شدت محکوم میکند.

این حمله مخالفین حوالی ساعت دو بعد از ظهر دیروز آغاز شد و تا ساعت شش شام ادامه داشت.

نخست، دو حمله کننده در حوزه چهارم شهر قندهار قبل از رسیدن به هدف حملات انفجاری نموده و بعداً از یک مکتب، هوتل ممتاز و یک مارکیت تجارتی، حملاتی را بر قومندانی امنیه این ولایت انجام دادند.

به گفته مقامات، تعداد حمله کننده گان 14 تن بودند و آنها در کنار اینکه مقاومت می کردند واسکت های انتحاری شانرا انفجار می دادند.

بعد از این حملات، توریالی ویسا والی قندهار در یک کنفرانس خبری در مورد تلفات ناشی از این حادثه معلومات داده گفت، در این حملات سه نیروی افغان و دو فرد ملکی کشته شده و 18 پولیس و شش فردی ملکی جراحت برداشته اند.

والی قندهار گفت، از هویت حمله کننده گان بر می آید که آنها افغانان نه بلکه اتباع کشورهای دیگر بودند.

از سوی دیگر داکتران شفاخانه میرویس قندهار  گفته اند، از محلات که در آن این حملات رخ داد 5 کشته و 24 زخمی به این شفاخانه منتقل شده اند که شش تن آنها افراد ملکی و 18 تن دیگر عساکر افغان اند.

در این حال قاری یوسف احمدی سخنگوی طالبان ضمن به عهده گرفتن مسوولیت این حملات  گفته است که در این حملات بیش از 50 نیروی افغان را کشته اند.

از سوی دیگر حامد کرزی رییس جمهور افغانستان حملات انتحاری دیروز در قندهار را به شدت تقبیح کرده است.

در اعلامیه ریاست جمهوری افغانستان آمده است که آقای کرزی، حمله تروریستی دشمنان مردم افغانستان در قندهار را که در آن چندین نفر کشته شدند، به شدت محکوم می کند.

در اعلامیه ریاست جمهوری آمده است که آقای کرزی همچنان تلاش های نیروهای افغان جهت جلوگیری از تلفات بیشتر در این حملات را تحسین کرده و به خانواده های قربانیان این حوادث تسلیت ابراز داشته است.

 

 

 

 

 

   رادیوآزادی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار