افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه 3 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 21 آگوست , 2012 لینک کوتاه خبر :

جدال لفظی میان اوباما و میت رامنی برسر جنگ در افغانستان!

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و میت رامنی کاندیدای حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور، برسر جنگ در افغانستان به جدال لفظی پرداختند.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و میت رامنی کاندیدای حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور، روز گذشته برسر جنگ در افغانستان به جدال لفظی پرداختند.
به دنبال کشته شدن شماری از نظامیان امریکایی در روزهای اخیر در افغانستان، میت رامنی با انتقاد از عملکرد اوباما، او را متهم کرده است که درمورد اوضاع افغانستان، با رای دهندگان خود صادق نبوده است.

آقای رامنی از اوباما خواسته است که در باره رویدادهای اخیر باید توضیحات قانع کننده ای به مردم امریکا بدهد.
به گزارش خبرگزاری شین هوا از واشنگتن ، بارک اوباما، در کنفرانس مطبوعاتی خود در کاخ سفید، گفته است که با مقامات نظامی بلندپایه امریکا در مورد حملات اخیر نیروهای افغان بر نیروهای ناتو مستقر در افغانستان گفتگو کرده است.
آقای اوبا تاکید کرده است که در این مورد با حامد کرزی نیز ملاقات می کند.
در رویداهای روز گذشته در برخی از ولایت های جنوبی کشور، ده سرباز خارجی که بیشتر شان امریکایی بودند، به دست نظامیان افغان کشته شده اند.
از سوی دیگر، خبرگزاری فاکس نیوز، گزارش داده است که بارک اوباما، پس از گفتگو با مشاور ارشد نظامی خود در افغانستان، نگرانی عمیق خود را نسبت به کشتار نظامیان ناتو، ابراز کرده است.

رییس جمهور امریکا تعهد کرده است که پس از این، از نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان محافظت می کند.

این در حالی است که جنرال مارتین دمپسی، لوی درستیز قوای مسلح امریکا، به خبرنگار فاکس نیوز در کابل گفته است: “این مشکل مربوط به نفوذ عوامل ستیزه جو، و بخشی هم به علت تضادهای فرهنگی است.”
او تاکید کرده است که ” فشارهای روحی و روانی نیز در این مسئله نقش دارد چرا که مردم افغانستان، سی سال است که شاهد جنگ و در گیری هستند.”
رقیب آقای اوباما، اما، در سخنانی، خواستار توضیحات بیشتری از باراک اوباما شده و پرسیده است که چه اتفاقی در افغانستان می افتد و چرا نیروهای امریکایی در افغانستان به سر می برند.؟
به گفته رامنی، اگر دیگر رؤسای جمهور امریکا می بودند، پاسخ های روشنی به این پاسخ می دادند، اما بارک اوباما، این کار را نکرده است.
او می گوید: “من اگر رئیس جمهور شوم درباره این مسائل با مردم کشورم صحبت خواهم کرد و من هر کاری که بتوانم انجام خواهم داد تا انتقال مسئولیتها از نیروهای ناتو به اردوی افغانستان هر چه سریعتر انجام شود و نیروهایمان به کشور بازگردند.”
امریکا بیشترین سرباز را در افغانستان در قالب نیروهای ناتو مستقر کرده است.

 

 

 

 

بخدی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار