افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه 3 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 5 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

به داد مردم نورستان برسید!

در سه ولسوالی ولایت نورستان مردان سیاه پوش مسلح از پاکستان آمده اند که برخی از آنان به زبان اردو و یا با لهجه پشتوی پاکستانی صحبت می کنند.

این افراد مردم غیر پشتون را در درجه اول و بقیه را که همگام با سیاست های شان در حرکت نیستند ، از منطقه بیرون می کنند و بجای آنان خانواده های خود را جایگزین می سازند.

مردان سیاه پوش به رفتار مردم نظارت می کنند و به اصطلاح قوانین شریعت را به مردم ولسوالی های نورستان تطبیق میسازند.

شاهدان عینی در ولایت نورستان می گویند این افراد از خانواده ها باج میگیرند و افرادی را که بر اساس تعبیر سختگیرانه ی انها از شریعت رفتار نکنند مجازات می نمایند.

طالبان پاکستانی که اکثرا تحت پوشش آمریکایی ها و کمک های مالی عرب ها هستند ، بسادگی و بدون هیچ مقاومتی وارد ولسوالی های نورستان شده اند، بدون اینکه عکس العملی از جانب نیروهای نظامی خارجی و داخلی در مقابل این افراد دیده شده باشد.

اینجاست که حضور 140 هزار نیروی نظامی خارجی معنی پیدا می کند و مشخص می شود که اینها نه برای تامین منافع ملی و حفظ تمامیت ارضی افغانستان آمده اند که بفکر منافع خود هستند و حتی خبر ندارند که نیروهای پنهان شان از پاکستان وارد نورستان افغانستان شده اند.

جالبتر از همه اینجاست ، در حالیکه دو هفته از ورود نیروهای سیاه پوش پاکستانی به ولسوالی های نورستان می گذرد ، دولت که هیچ ، که پارلمان و مجلس سنای افغانستان نیز سکوت کرده اند.

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار