افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه 3 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 30 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

اصلاحات در سیستم اقتصادی، پیشنهاد نشست دهلی به افغانستان

نشست اقتصادی دهلی جدید، درباره سرمایه گذاری در افغانستان که با شرکت بیش از 500 نماینده خارجی و شماری از مقام های افغانستان، برگزارشده بود با صدور قطعنامه ای به کار خود پایان داد.
در قطعنامه پایانی این نشست، از حکومت افغانستان خواسته شده است که در سیستم اقتصادی و مدیریتی خود برای جلب سرمایه گذاری های بیشتر، اصلاحات به وجود بیاورد.

همچنین به حکومت هند نیز در قطعنامه پایانی نشست پیشنهاداتی شده است که شامل، کمک به کاهش خطر سرمایه گذاری در بخش های خصوصی، افزایش تجارت میان دو کشور و انجام خدمات مشورتی و تخنیکی درعرصه های بانک داری، امور مالی و مخابراتی، می شود.
در نشست دهلی نمایندگان تجاری افغانستان با شماری از تاجران دیگر کشورها از جمله هندوستان، دیدار و گفت و گو کردند.
در این نشست نمایندگان و روسای 130 شرکت هندی و 70 شرکت بین المللی شرکت کرده بودند.
در نشست بین المللی هند همچنین پیشنهادات مشخصی برای دولت افغانستان نیز ارایه شد.
معافیت مالیاتی برای سرمایه گذاران، صدور جواز کار همراه با تسهیلات ویژه و آوردن اصلاحات در سیستم کاری کشور، از جمله مواردی است که به حکومت افغانستان توصیه شده است.
در این نشست به تاجران هندی نیز پیشنهاد شده است که در بخش های اساسی مانند معارف، صحت عامه و مسایل تخنیکی سرمایه گذاری کنند.
همچنان گفته شده است که هندوستان باید از سرمایه گذاران و تاجران زن نیز حمایت کند.
در پایان این نشست از جامعه جهانی خواسته شده است که کشورهای همکار با افغانستان در بخش های توسعه ای با این کشور، همکاری کنند.
هند از جمله کشورهای صنعتی است که از لحاظ اقتصادی پیشرفت های خوبی داشته و در ده سال گذشته در زمینه های تجاری و اقتصادی کمک های زیادی با افغانستان داشته است.

بخدی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار