افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه 3 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 31 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

ادعای جنرال دوستم را جدی بگیرید!!

جنرال عبدالرشید دوستم می گوید که وی می تواند در کمتر از یک سال گروه طالبان را از میان بردارد.

وی در گفتگو با روزنامه ی تلگراف شمار طالبان را نه هزار تن دانسته و تاکید می ورزد که وی آگاه است که این جنگجویان را در کجا می توان یافت. در این گفتگو جنرال دوستم حامد کرزی را نیمه آمریکایی خوانده است.

با آنکه جنرال عبدالرشید دوستم بیرون شدن نیروهای خارجی از افغانستان را از دید شهروندان کشور زودهنگام می داند، اما وی همچنین از آمادگی اش برای رویارویی با طالبان تاکید می ورزد.

چنین به نظر می رسد که در به قدرت رسیدن دوباره ی رییس جمهور کرزی پشتیبانی جنرال دوستم از او در انتخابات ریاست جمهوری نقش گسترده ای داشته است.
در هفته های اخیر جنرال عبدالرشید دوستم در رسانه ها بیشتر بحث برانگیز بوده است. این بحث ها زمانی اوج گرفتند که ریاست جمهوری اعلام کرد: آقای دوستم بعلت موانعی که در کار استخراج معادن نفت در افغانستان ایجاد کرده بود به دادستانی کل معرفی شده است. اما جبهه ی ملی که جنرال دوستم یکی از اعضای کلیدی آن است این اتهام را رد کرد.

به دنبال این قضیه وزارت دفاع افغانستان در نامه ای به جنرال دوستم توصیه کرد تا زمانی که جنرال ارتش است از فعالیت های سیاسی دور باشد. اما آقای دوستم در پاسخ گفت که وزیر دفاع ملی در مقامی نیست که به وی دستور دهد و تاکید کرد که امیدوار است در آینده از تکرار چنین کاری از سوی وزارت دفاع ملی پرهیز شود.

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار