افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه 2 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 22 آگوست , 2012 لینک کوتاه خبر :

کرزی، سارنوال ولایت نیمروز را برکنار کرد!

سارنوال ولایت نیمروز برکنار شد

عبدالصمد صدیقی، رئیس سارنوالی ولایت نیمروز بنا به در خواست مردم این ولایت از سوی رئیس جمهور کرزی برکنار شد.

حامدکرزی رئیس جمهور کشور روز سه شنبه طی یک سفر جهت بازجویی از خانواده های قربانیان حملات انتحاری در ولایت نیمروز، وارد این ولایت شد.

رئیس جمهور در این سفر با خانواده های قربانیان حملات انتحاری اخیر در این ولایت، نمایندگان و متفذین قومی دیدار و گفتگو کرد.

ولایت نیمروز در جریان دو هفته گذشته شاهد انجام حملات انتحاری از سوی تروریستان بود و قربانی تمامی این حملات افراد ملکی و غیرنظامیان بوده است.

رئیس جمهور در جریان سفرش به این ولایت در مورد مشکلات فساد اداری در کشورصحبت کرد که به دنبال آن شماری از مردم ولایت نیمروز از موجودیت فساد اداری و برخورد نا عادلانه محاکم قضایی و سارنوالی این ولایت به رئیس جمهور شکایت کردند.

مردم ولایت نیمروز با قاطعیت از رئیس جمهور خواستند تا سارنوال این ولایت را از وظیفه اش برکنار نماید و این امر باعث شد تا رئیس به خواست مردم لبیک گفته و برکناری سارنوال این ولایت را اعلام کرد.

مبارزه با فساد اداری یکی از برنامه های مهم حکومت افغانستان بعد از کنفرانس توکیو که حدودا دوماه قبل از کشور جاپان برگزاری شده بود، بشمار میرود و در این کنفرانس یگانه خواست جامعه بین المللی از دولت افغانستان مبارزه با فساد اداری بود.

برکناری سارنوال ولایت نیمروز اولین اقدام جدی رئیس جمهور در راستای مبارزه با فساد اداری آنهم به خواست مردم است و چنین امری در قبل سابقه نداشته است.

آواپرس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار