افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه 2 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 30 آگوست , 2012 لینک کوتاه خبر :

کرزی،شکست تروریسم را مستلزم تشریک مساعی در همکاریهای منطقه ای و بین المللی دانست.

http://files.afghanpaper.com/pics/201208/201208300814482896.jpg

حامد کرزی در اجلاس سران کشورهای عضو جنبش غیر متعهدها با قدردانی از میزبانی و مهمان نوازی ایران بر همکاری و حمایت کشورمان در تحکیم اهداف این جنبش تأکید کرد و گفت: هر چه می گذرد شاهد پر رنگ شدن فضای چند قطبی در جهان هستیم و جنبش غیرمتعهدها نظم اقتصادی و سیاسی جهان را بر پایه عدالت و صلح می داند.

حامدکرزی گفت: ما از تلاش جنبش غیرمتعهدها در اصلاح ساختار برخی نهادهای بین المللی از جمله سازمان ملل ، شورای امنیت و صندوق بین المللی پول حمایت می کنیم.
رئیس جمهور کشورمان از تلاش جنبش عدم تعهد برای اصلاح ساختار نهادهای بین المللی از جمله سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان و همچنین اصلاح ساختار بانک بین‌المللی پول استقبال کرد و گفت: ساختار سازمان ملل باید به شکلی اصلاح شود تا بتواند در برابر تهدیدات علیه صلح و امنیت مبارزه کند.

وی با اشاره به اینکه تروریسم ، گسترش مواد مخدر و جرایم سازمان یافته امنیت کشورش را به خطر انداخته است گفت: نیروهای امنیتی افغانستان در 10 سال گذشته به حدی تلاش کردند که اکنون توانایی برقراری امنیت در محدوده وسیعی از افغانستان را دارند و به طور قطع نیروهای ناتو در سال 2014 باید از این کشور خارج شوند.

رئیس جمهور کرزی، شکست تروریسم را مستلزم تشریک مساعی در همکاریهای منطقه ای و بین المللی خواند و گفت:از همه کشورهای حامی افغانستان که در حمایت از کشورم یک دست بودند تشکر می کنم.
رئیس جمهور به امضای موافقتنامه های استراتژیک افغانستان با کشورهای مختلف اشاره کرد و تصریح کرد: در سال های اخیر افغانستان وارد همکاری های درازمدت با چند کشور شده است اما این موافقتنامه ها هیچ گونه تاثیر منفی در قبال تعهدات منطقه ای نخواهد داشت همچنین افغانستان به تعهد خود در قبال مخالفان مسلح پایبند است.
حامدکرزی در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم احقاق حقوق مردم فلسطین و ایجاد دولت مستقل فلسطینی تأکید کرد.
وی با اظهار همدردی ملت افغانستان با مردم سوریه به دلیل بحران فعلی این کشور گفت: ما از همه جناح های درگیر در جنگ می خواهیم تا برای راه حل و مذاکره در مورد این وضعیت تلاش کنند. همچنین افغانستان از ورود اخضر الابراهیمی به مسائل سوریه استقبال می کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار