افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه 2 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 7 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

نخستین نامزد ریاست جمهوری کشورمان مشخص شد.

علی احمد جلالی وزیر امور داخله پیشین حکومت کرزی و یکی از چهره های مطرح سیاسی نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهور اعلام کرد.
آقای جلالی در مصاحبه با افغان نیوز گفته است در صورتیکه جامعه جهانی به انتخابات آینده ریاست جمهور افغانستان برنامه درست طرح نکند این انتخابات شفاف نخواهد بود.
از سویی هم آقای جلالی از سیاست های پاکستان در قبال مسایل صلح افغانستان انتقاد کرده است.
در حالیکه قرار است انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در سال 2014 میلادی برگزار شود علی احمد جلالی وزیر امور داخله پیشین حکومت رییس جمهور کرزی و یکی از چهره های مشهور سیاسی کشور نامزدی خود را در انتخابات آینده ریاست جمهوری کشور اعلام کرد
جلالی گفته که یکی از چهره های اصلی انتخابات ریاست جمهور آینده افغانستان خواهد بود.
در همین حال هر چند قرار است انتخابات در سال 2014 برگزار شود و در این سال نیروهای خارجی نیز به صورت مکمل از افغانستان بیرون میشود نگرانی های وجود دارد که انتخابات ریاست جمهور آینده افغانستان از امنیت و شفافیت درست برخوردار نخواهد بود.
آقای جلالی همچنان میگوید که جامعه جهانی باید برنامه درستی را به این منظور به مرحله اجرا گذارد تا چگونگی انتخابات ریاست جمهور آینده زیر سوال نرود.
از سویی هم گفتگوهای صلح افغانستان از یک سال به اینسو به هیچ نتیجه ای مثبتی نرسیده است و حکومت افغانستان بارها از پاکستان خواسته است تا در این مورد همکاری جدی نماید.
آقای جلالی با انتقاد از سیاست های حکومت پاکستان در مسایل صلح افغانستان میگوید که این کشور در صدد امتیاز طلبی میباشد.
این درحالیست که اعضای کمیسیون مستقل انتخابات روز گذشته در دیدار با رییس جمهور کرزی از آمادگی ها برای برگزاری انتخاباب ریاست جمهوری آینده کشور خبر داده است.
رییس جمهور کرزی در این دیدار خواهان نیرومند بودن کمیسیون انتخابات و همچنان ایجاد محکمه باصلاحیت به منظور بررسی تخطی های انتخاباتی شده است.

قطره

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار