افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه 2 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 8 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

مسئولیت زندانهای کشورمان بزودی به دولت واگذار می شود!

‘ایمل فیضی’  گفت: یك هیات بلندپایه نظامی با هدف واگذاری مسوولیت زندانها به دولت این كشور ازسوی دو طرف موظف شده اند تا این موضوع را نهایی كنند.

فیضی افزود: موضوع واگذاری مسوولیت زندان ها به دولت افغانستان یكي از خواسته هاي مهم مجلس بزرگان (لویه جرگه) بود كه براي پیش شرط امضاي پیمان راهبردی با آمریكا مطرح شده بود.

به گفته وي، پس از توافق درباره سپردن مسوولیت زندانها، افغانستان و آمریكا مذاكرات درمورد متوقف ساختن عملیات شبانه را آغاز خواهند كرد.

وی اختلاف نظر بین حامد كرزی رئیس جمهوری و ‘دادفر سپنتا’ مشاور امنیت ملي افغانستان در رابطه با امضای پیمان راهبردی با امریكا را رد كرد.

برخي رسانه ها گزارش داده بودند كه ‘سپنتا’ مشاور امنیت ملی افغانستان، از رئیس جمهوری خواسته بود تا در مقابل امضای پیمان راهبردی از برخي خواسته هاي خود بگذرد.

سخنگوي ریاست جمهوری ، چند روز پیش گفته بود كه افغانستان زماني پیمان راهبردی را با آمریكا امضا خواهد كرد كه پیشنهادهاي ‘لویه جرگه’ مبنی بر توقف عملیات شبانه توسط نیروهاي خارجي و سپردن مسوولیت زندان ها به دولت افغانستان اجرا شود.

برخي رسانه هاي غربي گزارش داده بودند كه حامد كرزي از سوی غرب تحت فشار قرار گرفته تا قبل از كنفرانس شیكاگو در مورد افغانستان با آمریكا، پیمان راهبردی را به امضا برساند.

ایمل فیضي هم پذیرفت كه حامد كرزی، از سوی غرب تحت فشاربوده تا قبل از كنفرانس شیكاگو، پیمان امضا شود.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار