افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه 2 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 10 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

رد شدن بودجه ملی سال 1391 برای سومین بار،از سوی مجلس!

بودجه ملی سال 1391 برای بار سوم از سوی مجلس نمایدگان به دلیل نبود توازن در بودجه های انکشافی رد شد.
در نشست روز دوشنبه مجلس، نمایندگان یک بار دیگر روی چگونگی بودجه ملی سال 1391 بحث و گفتگو کردند و سر انجام با اکثریت آراء برای بار سوم، بودجه سال 1391 رد شد.
بودجه ملی سال 1391 نزدیک به دوماه می شود که از حکومت برای تصویب به مجلس نمایندگان فرستاده شده، اما  این برای سومین بار است که از سوی اعضای مجلس رد می شود.
اعضای مجلس نمایندگان می گویند: بودجه ملی سال 1391 که از سوی وزارت مالیه کشور پیشنهاد شده، عادلانه نیست.
اعضای مجلس، اصلاحات دوم در بودجه ملی سال 1391 را از سوی حکومت ناچیز و غیر قابل قول خوانده می گویند: قرار بود بر اساس خواست ولسی جرگه، در دوازده مورد در بودجه سال 1391 از سوی وزارت مالیه اصلاحات به وجود آید، اما هیچ موردی از سوی وزارت مالیه تحقق پیدا نکرده است.
اختصاص دادن بودجه ناکافی در بخش معارف، تحصیلات عالی و صحت عامه از جمله مشکلات عمده در بودجه سال 1391 عنوان شده است.
عبدالروف ابراهیم رئیس مجلس در نشست روز دوشنبه، طرح بودجه مالی سال 1391 از سوی وزارت مالیه را غیر عادلانه خواند و گفت: این امر باعث شده برای سومین بار بودجه سال 1391 از سوی اعضای مجلس رد شود.
نمایندگان مجلس یک بار دیگر از حکومت خواستند تا در قسمت بودجه سال 1391 توجه جدی نموده و اصلاحاتی را در این بودجه به وجود آورد.
به باور نمایندگان مجلس، در نظر نگرفتن بودجه کافی در بخش های معارف، تحصیلات عالی، صحت عامه و زیربناها ازعمده ترین نواقص طرح بودجه ارائه شده از سوی حکومت می باشد.

قطره

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار