افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه 2 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 13 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

تیر اندازی سرباز آمریکایی عمدی بوده است!

 

پشت پرده تیر اندازی سرباز آمریکایی مواردی وجود دارد که شک و شبهه را نسبت به عمدی بودن این رویداد تقویت می کند.
از آنجا که قسمت عمده ای از طالبان با آمریکایی ها در طرح نقشه ها و اجرای آنها هماهنگ بوده اند و در این اواخر به دلیل تبلیغات صلح و پیش آمدن موضوع قطر ، از لحاظ نفوس در مراتب نزولی قرار گرفته اند ، لازم بوده است تا یک تحرک دیگری در راستای جذب مجدد تعدادی از مردم به طالبان و پر رنگ شدن حضور آنها در صحنه های مختلف کشور ، صورت می گرفت. تا بدین وسیله طالبان از لحاظ نفوس برتری خود را بر دیگر گروه ها حفظ نمایند.

در این روند ، بهترین و مطمئن ترین راه ، تحریک نفرت عمومی نسبت به نظامیان خارجی در کشور است که بخاطر حفظ منافع شان امریکایی ها به این موضوع تن دادند.
همچنانکه در گذشته ها نیز این سیاست بارها و بارها از جانب انگلیسی ها و آمریکایی ها تکرار شده است.

آمریکایی ها برای ادامه حضور شان بجهت غارت بیشتر افغانستان ، نیاز به دلایل جدی در اذهان جمعی دارند ، که تقویت طالبان و حضور پر رنگ آنان در صحنه های جنایت و کشتار و انتحار ، میتواند بهترین دلیل برای ادامه حضور آمریکایی ها در افغانستان باشد.

زمانی که مردم ببینند دولت از عهده مبارزه با طالبان بر نمی آید ، بناچار خواهان حضور خارجی ها در افغانستان خواهند بود. در حالیکه نمی دانند دلیل اصلی همه نا امنی ها همین خارجی ها هستند تا در فضایی مسموم زمینه غارت شان فراهم آید. یا بقول معروف از آب گل آلود ماهی دلخواه بگیرند !

چرا برخی نمی خواهند چشمان خواب آلود خود را باز کنند و ببینند که باعث اصلی تمامی نا امنی ها آمریکایی ها و انگلیسی بوده و هستند.
تاکی باید پاکستان متهم اصلی باشد. در حالی که پاکستان هرگز نه توان تمویل و تجهیز طالبان را از لحاظ مالی و تسلیحاتی داشته و دارد و نه میتواند در مقابل افکار جهانی ایستادگی کند!
اگر پاکستان اینقدر مضر است و اینقدر توان دارد که به تمام جهان تروریست صادر می کند و همه انها را نیز تامین می کند ، پس چرا کشور های غربی در راس آنها امریکا به پاکستان حمله نمی کنند؟
همانگونه که بارها گفته ایم واقعیت قضیه این است که پاکستان نیز قربانی دوم پس از افغانستان است. آمریکایی ها پاکستان را نیز بازی دادند و بجای دادن امتیاز ، این کشور را مهد تروریزم در جهان معرفی کرده اند.
در حالیکه پاکستان برای دریافت پول بیشتر و تسلط بر خط دیورند با آمریکایی ها همراه شد و تاکنون هیچ کاری خلاف نقشه های طرح شده امریکایی ها انجام نداده است.

ما پاکستان را از آنجهت نکوهش می کنیم که تابع آمریکایی ها بوده است و از خود اراده ای در قسمت مخالفت جدی با نقشه های امریکایی نشان نداده است بجز چند مورد که انهم هماهنگ شده بوده است.

برگردیم به اصل موضوع !
در تیر اندازی این سرباز آمریکایی چند سوال مهم مطرح می شود که جوابی برای آن نمی توان یافت !
1-پایگاه های نظامی آمریکایی و کلا خارجی ، شدیدا توسط نگهبانان و کامره های مادون قرمز و دید در شب ، مراقبت می شود. چگونه این سرباز بدون هماهنگی توانسته از این مراقبت ها عبور کند و کسی مزاحمش نشود؟
2-هیچ سرباز حق ندارد خود را از جمع جدا کند و به تنهایی از پایگاه خارج شود. آمریکایی ها همیشه دسته جمعی حرکت می کنند. چگونه به این فرد اجازه داده شده است که به تنهایی از پایگاه خارج شود؟
3-محل استراحت نظامیان خارجی بشدت کنترول می شود و ورود و خروج آنها تحت تدابیر شدید امنیتی است، چگونه موقع بیرون شدن از خوابگاه کسی این سرباز را ندیده است؟
4-پس از بیرون شدن این سرباز از پایگاهش ، هیچکسی متوجه غیبت او نشده هیچ گزارشی در زمینه نداده است؟
5-تیراندازی این سرباز در دو ولسوالی همجوار با این پایگاه ، هیچ نیروی خارجی و پولیس ملی افغانستان را حساس نساخته در مدت زمانی که وی در این دو روستا مشغول قتل عام مردم بی دفاع بوده است ، هیچ کسی بسراغش نیامده است.
6-در برگشت این سرباز به پایگاه نیز هیچ کسی از او نپرسیده که چرا برخلاف اصول از پایگاه خارج شده و در مدت زمانی که بیرون از پایگاه بوده است صدای تیر اندازی نیز شنیده شده است.

بنابر این با ظن قوی می توان مطرح ساخت که این نقشه خود امریکایی ها برای تقویت مجدد طالبان از لحاظ نفوس و پیوستن مردم به این گروه بوده است.

 

 

 

 

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار