افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه 2 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 31 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

بودجه سال 1391 برای بار دوم مورد تائید مجلس قرار نگرفت!!

بودجه ملی افغانستان که برای دومین بار برای تصویب به مجلس نمایندگان این کشور فرستاده شده، جنجال آور است و بیشتر از اعضای مجلس روی اصلاحات بیشتر آن تاکید دارند.

نشست روز شنبه مجلس نمایندگان، به بحث روی بودجه ملی سال 1391 که برای دومین بار از سوی حکومت برای تصویب به مجلس فرستاده شده اختصاص یافته و این بار نیز اعضای مجلس به دلیل متوازن نبودن به آن رای ندادند.

اعضای مجلس اصلاحات دومی در بودجه ملی سال 1391 را از سوی حکومت ناچیز و غیر قابل قول خواندند اما قرار شد که کمیسیون های هجده گانه ولسی جرگه در کمیسیونها روی آن بحث نمایند و موارد کم و کاستی آن را در جلسه بعدی ارایه نمایند.

اکثریت نمایندگان می گویند: بودجه سال 1391 که بار دوم از سوی حکومت برای تصویب به پارلمان فرستاده شده، چندان تغییرات مثبتی در آن دیده نمی شود و از سوی هم 150 میلیون افغانی برای خریداری موتر ولسوالان اضافه شده است.

برخی آنان می گویند: 22 روز است که از وقت بودجه سال 1391 می گذرد، اما مقصر اصلی در اینجا خود حکومت می باشد ، در حالیکه تقریبآ 8 ماه دیگر به خاطر مصرف بودجه سال 1391 باقی نمانده است.

برخی از نمایندگان می گویند، در بودجه ملی، بودجه تامین امنیت رئیس جمهوری و معاونین اش خیلی سنگین است طوریکه 78 میلیون دالر برای ریاست جمهوری و 16 ملییون دالر برای معاونین ریاست جمهوری اختصاص داده شده است.

در نتیجه عبدالقدیر معاون اول ولسی جرگه گفت: بودجه سال 1391 در کمیسیون ها مورد بحث وگفتگو قرار گیرد و مشکلات که در آن وجود دارد رفع و در روز دوشنبه در جلسه عمومی ولسی جرگه بالای آن رای گیری صورت گیرد .

آواپرس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار