افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه 2 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 12 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

اگر سلاحتان را برزمین نگذارید دشمن ما هستید!

رییس جمهور خطاب به مخالفین مسلح دولت گفت: در صورتی که تفنگ بیگانگان را از دوش خود به زمین نگذارند و به فکر آبادانی کشور نباشند، دشمن ما هستند.

به گزارش جمهور، وی که در نشستی خبری امروز (۲۲ سرطان) در کابل سخن می گفت، یکبار دیگر از مخالفین مسلح دولت خواست، در صورتی که خواهان اصلاحات در نظام افغانستان هستند، این امر تنها از راه مذاکره و نشستهای سیاسی قابل انجام است.

او طالبان را به سلاح بدوشانی تشبیه نمود که از بیگانگان خط می گیرند و تاکید کرد: درصورتی که این روند ادامه یابد نیروهای امنیتی افغانستان جواب دندان شکنی را به آنها خواهند داد.

کرزی گفت: کسانی که سلاح بیگانه را به دوش دارند اطفال، زنان ، پولیس و اردوی ما را به شهادت می رسانند، دشمن ما هستند و جوانان این کشور با رشادت تمام درمقابل آنان خواهند ایستاد.

رییس جمهوراز طالبان خواست صلح را به جنگ ترجیح داده و برای آبادانی خاک افغانستان تلاش کنند، زیرا هرچه جنگ درکشورتداوم یابد به همان میزان امنیت و رفاه درکشور با مشکل روبرو خواهد شد.

وی خطاب به طالبان گفت: اگر مشکلات تان با خارجیها است آنها درحال خارج شدن هستند، هم اکنون افغانستان تبدیل به کشوری عزتمند شده است، ما ازهمه ی پیشنهادات استقبال می کنیم اما درصورتی که آبادانی کشور را نمی خواهید پس دشمن ما هستید.

او همچنین از سیاسیون وابسته و نیز مستقل از حکومت خواست تا مانند روال بین المللی منافع ملی را از هرگونه اختلافات فردی جدا کرده و بیشتر به پیشرفت و ترقی کشور بیندیشند.

حامد کرزی فعالان سیاسی کشور را مهره های اصلی و تاثیرگذار ترقی کشور خواند و اظهارداشت که این قشر باید جدای از تضادهای فکری که وجود دارد، اولویت را روی منافع علیای کشور گذاشته و در راستای آن تلاش کنند.

این برای اولین بار است که رییس جمهور کرزی لحنی جدی را نسبت به مخالفین دولت به کار برده و اصرار آنها بر جنگ را به معنای دشمنی صریح با حاکمیت افغانستان شمرده است.

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار