افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه 2 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 21 آگوست , 2012 لینک کوتاه خبر :

اوباما از حمله های نیروهای افغان بر نیروهای خارجی نگران است

رییس جمهور ایالات متحد امریکا، بارک اوباما با ابراز نگرانی دربارۀ افزایش حمله های نیروهای افغان برنیروهای خارجی، گفته است که وی دراین باره با فرماندهان امریکایی درافغانستان گفتگو نموده است تا برای توقف این حمله ها با حکومت افغانستان کارکنند.

آقای اوباما از برنامه های تازه یی برای جلوگیری از نفوذ مخالفان مسلح در میان نیروهای امنیتی افغان و نیز محافظت نیروهای خارجی در افغانستان سخن زده است.

در همین حال وزارت دفاع امریکا گفته است که حمله های نیروهای امنیتی افغان بر همکاران خارجی شان بر روحیه سربازان امریکایی تأثیر گذار نیستند.

ازسوی هم بارک اوباما رییس جمهور ایالات متحد امریکا در یک نشست خبری از حمله های نیروهای امنیتی افغان بر همکاران خارجی شان ابراز نگرانی می کند و تعهد می سپارد که برای حفاظت از سربازان امریکایی در افغانستان، بیشتر تلاش خواهد کرد.

بارک اوبام گفته است: « ما با دقت مراقب اوضاع هستیم ومقام های امریکایی برای حل این معضله مصروف کار اند، روشن است که ما با نگرانی شاهد حمله های به اصطلاح سبز بر آبی می باشیم ، این حمله ها در برخی موارد ازسوی سربازان افغان و دربرخی دیگر توسط افرادی که لباس نیروهای امنیتی افغان را برتن داشته اند برضد سربازان نیروهای ائتلاف به شمول سربازان ما، صورت گرفته است.»

بارک اوباما به سفر مارتین دمپسی، رییس ستاد مشترک ارتش امریکا به افغانستان در بارۀ افزایش حمله های سربازان افغان بر همکاران خارجی شان به این کشور اشاره کرده و افزوده است که اقدامات برای جلوگیری از نفوذ مخالفان مسلح در میان نیروهای امنیتی افغان آغاز شده است.

اوباما گفته است: « در حال حاضر یک سلسله اقداماتی روی دست گرفته شده است و در بخش استخبارات پیشرفت های صورت گرفته اند تا دقت بیشتردرهنگام استخدام سربازان ارتش وپولیس ملی افغان صورت بگیرد.»

بارک اوباما می افزاید که یک برنامه تازه به نام “فرشته محافظ ” برای محافظت از نیروهای خارجی در افغانستان آغاز شده است که بر بنیاد این برنامه یک یا دوسرباز خارجی در هر ماموریت و یا دیداری ،با سربازان افغان همراه خواهند بود.

درهمین حال میت رامنی رقیت بارک اوباما درانتخابات ریاست جمهوری امریکا ازسیاست اوباما درافغانستان انتقاد می کند و افزوده است که آقای اوباما باید دربارۀ آن چه که در افغانستان اتفاق می افتد، توضیحات بیشتری بدهد.

رقیب بارک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری امریکا، میت رامنی گفته است: « من ازرییس جمهور انتظاردارم تا حقایق را دربارۀ آنچه که درافغانستان می گذرد به ملت امریکا بگوید، تا آنان بدانند که این مأموریت چگونه است.»

از سویی هم حمله های نیروهای امنیتی افغان را برهمکاران خارجی شان تأثیرگذار بر روحیه سربازان امریکایی نمی داند و می افزاید که ناتو و امریکایی ها مصمم استند تا طالبان را در افغانستان نابود کنند.

ازآغازسال روان تاکنون چهل سربازخارجی به شمول بیست و پنج سرباز امریکایی درافغانستان درچنین حمله ها کشته شده اند.

 

 

 

طلوع نیوز

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار