افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 2 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

کرزی مدال گرفت!

سازمان بین المللی روتریک به حامد کرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان به پاس خدمات و تلاش های شان در عرصه محو بیماری پولیو یا فلج اطفال مدال تفویض کرد.

آقای کلیان بنرجی رئیس سازمان بین المللی روتریک بعد از ظهر امروز طی دیداری با حامد کرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان مدال متذکره را به وی تفویض کرد و از مبارزه رئیس جمهور کشور در راه محو بیماری فلج اطفال و از اینکه موصوف همیشه با دستان خویش در دهن اطفال قطرات واکسین چکانده است، اظهار قدردانی نمود.

رئیس سازمان بین المللی روتریک گفت که از سه کشور که در جهان در آن واقعات بیماری پولیو به مشاهده رسیده است یکی آن افغانستان می باشد و در بعضی مناطق مهم جنوبی افغانستان واقعات پولیو دیده شده است.

موصوف تاکید کرد که برای محو این بیماری نیاز است تا که یک تعداد افراد بخصوص زنان آموزش داده شوند زیرا آنها می توانند به آسانی در خانه ها رفته، اطفال را واکسین نمایند.

آقای کلیان بنرجی گفت که سازمان بین المللی روتریک در مشورت با وزارت صحت عامه افغانستان و در همکاری با یک تعداد جراحان هندی کودکانی را که در اثر بیماری پولیو، فلج گردیده اند، تحت تداوی قرار خواهند داد.

سپس حامد کرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان با تشکری از اهدای مدال به وی، ضمن اینکه مبارزه علیه پولیو را یک وظیفه انسانی دانسته گفت: مبارزه علیه پولیو از وظایف مهمی در همه کشور های جهان بخصوص افغانستان به شمار میرود.

رئیس جمهور افزود: حکومت افغانستان همواره تلاش کرده است که این مشکل بزرگ را از میان بر دارد اما در حال حاضر متاسفانه در بعضی از نقاط کشور واقعاتی پولیو به مشاهده رسیده است که حکومت افغانستان به طور جدی تلاش خواهد کرد که آنرا از بین ببرد.

گفتنی است که سازمان بین المللی روتریک در عرصه های صحت، تعلیم و در مجموع در زمینه بهتر شدن زنده گی بشر کار می کند و مبارزه به بیماری فلج اطفال از اهداف عمده این سازمان محسوب می گردد.

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار