افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 17 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

وخامت وضعیت رهبران سیاسی زندانی در بحرین

شماری از رهبران زندانی انقلاب مردمی بحرین در زندان مرکزی “جو” با صدور بیانیه ای، از بحرانی بودن وضعیت جسمی برخی رهبران مخالف و شرایط نامناسب زندان خبر دادند.

 

رهبران زندانی انقلاب مردمی بحرین روز سه شنبه، (24 قوس ، 15 دسامبر 2015) با صدور بیانیه ای از وخامت وضعیت رهبران مخالفی که در زندان جو به سر می برند، خبر دادند.

 

در این بیانیه آمده است که بر اساس مشاهدات مستقیم، وضعیت جسمی عبدالوهاب حسین یکی از رهبران جریان وفای اسلامی، حسن مشیمع دبیر کل جنبش آزادیها و دموکراسی، محمد جواد پرویز و داکترعبدالجلیل السنکیس از زندانیان سیاسی، بسیار وخیم است و جان آنان در معرض خطر قرار دارد.

 

این بیانیه افزود: این رهبران ازنظر سازمان ملل و سازمانهای بین المللی زندانیان سیاسی هستند .

 

در این بیانیه از محافل بین المللی، سیاسی و حقوقی خواسته شده است که برای آزادی آنان و سایر زندانیان که از بیماری و مشکلات جسمی رنج می برند و زندگیشان مورد تهدید است، اقدام کنند.

 

“شیخ عبدالجلیل المقداد، شیخ محمد حبیب المقداد، شیخ عبدالهادی المخوضر، شیخ علی سلمان ،شیخ سعیدالنوری، شیخ میرزا المحروس، عبدالهادی الخواجه، صلاح الخواجه و محمد علی اسماعیل ” از جمله افرادی هستند که این بیانیه را امضا کرده اند.

 

زایمان درخیابان به دلیل تمرین پسر پادشاه!

 

اقدام نیروهای امنیتی و پولیس در بستن چندین ساعته یک مسیر طولانی به منظور تمرین ورزشی فرزند پادشاه بحرین باعث شد که زن باردار بحرینی به شفاخانه نرسد و در خیابان زایمان کند.

 

به گزارش شبکه العالم، کمیته برگزار کننده مسابقات موسوم به تریاتلون، مسیرها و خیابانهای اصلی کشور را به طول حدود 90 کیلومتر بسته بود تا میدانی برای تمرین ناصر بن حمد پسر شاه بحرین قهرمان سابق این مسابقات، فراهم شود.

 

تریاتلون یا مسابقات سه‌گانه یک ورزش ترکیبی است که اشتراک‌کنندگان در آن با انجام سه مرحلهٔ استقامتی با یکدیگر رقابت می‌کنند. مراحل مسابقه شامل شنا، دوچرخه سواری و دو هستند. مسافت هر یک از این مرحله‌ها بسته به نوع مسابقه تغییر می‌کند.

 

این گزارش به نقل از سایت المنار حاکیست، این شرایط باعث شد تا یک زن بحرینی که در آستانه وضع حمل بود، به دلیل بسته بودن راهها نتواند خود را به شفاخانه برساند و نوزادش را در مسیر شفاخانه – در اتوبان شهر حمد به منامه- به دنیا آورد.

 

بانوی بحرینی به همراه پدرش در حال حرکت به سوی زایشگاه جدحفص بود اما به دلیل بسته بودن خیابانها و مخالفت مسئولان با عبور آنان از خیابان، به زایشگاه نرسید.

 

از وضعیت جسمی زن باردار و نوزاد وی گزارشی نشر نشده است.

 

این دومین باری است که مسابقات سه گانه در بحرین برگزار می شود، دور اول این مسابقه سال گذشته در بحرین با بستن مسیرها و لغو بسیاری از پروازهای هوایی همراه بود .

 

رسانه های داخلی بحرین به دلیل سانسورو کنترول شدید اعتراض های مردمی در ارتباط با محدودیت های شدید ناشی از حضور پسر پادشاه در این مسابقات را منعکس نکردند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار