افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 10 آوریل , 2014 لینک کوتاه خبر :

نامزدهای محترم از دید شما دشمن کیست؟

بعد از آنکه نامزدهای ریاست جمهوری به ویژه سه نامزد مطرح یعنی داکتر عبدالله، اشرف غنی احمدزی و زلمی رسول اعلام کردند که بعد از پیروزی در انتخابات، پیمان امنیتی با آمریکا را امضا می کنند، درباره طالبان نیز گفته اند که تمام تلاش خود را می کنند تا روند مصالحه هرچه سریعتر انجام شود.

دیدگاه اکثر نامزدها این است که دشمنان کشور ما چه در همسایگی و یا جای دیگر، افغانستان نیرومند نمی خواهند و داشتن دولت نیرومند تنها از طریق تامین صلح و امنیت در کشور ممکن است. هدف دشمن کشتار مردم است تا نظام افغانستان به پا نایستد و نعره های جنگ بیشتر گردد.

اما باید از این نامزدها بپرسیم منظور شما از دشمن کیست؟ این دشمنی که نمی خواهد دولت مرکزی در افغانستان قوت بگیرد، چه کشوری یا چه گروهی است؟ آمریکا – پاکستان – طالبان و یا مردم بی گناهی که هر روز جان خود را از دست می دهند؟

براساس گفته های زمان تبلیغات نامزدها، دشمن کسی است که باعث کشتار مردم می شود! دشمن کسی است که باعث شعله ور شدن جنگ می شود! دشمن کسی است که باعث سستی نظام افغانستان می گردد!

اما این افراد چه کسانی هستند؟ به راستی چه کسی می خواهد بین دولت و مردم بی اعتمادی ایجاد کند؟

باید خطاب به این نامزدهای محترم که یکی از آنها رییس جمهور آینده خواهد شد، بگوییم: دشمن، تنها آن نيست كه به خاك ميهن ما تجاوز كند يا نقشه قتل و نابودى ما را بكشد يا اموال ما را بدزدد. دشمن کسی است ” گوهر یقین” ما را می رباید و به جای آن ” تردید و شک ” تحویل ما می دهد.

دشمن کسی است که ” احساس مسوولیت ” را از ما می گیرد و در عوض ” بی خیالی و بی غیرتی ” را تزریق می کند. دشمن کسی است که ” توکل” ما را غارت می کند و بذر ” بی اعتمادی ” به وعده های خدا و پیامبر (ص) را در مزرعه جان ما مى‏ پاشد.

نامزدها محترم لازم است بدانید که دشمن، دشمن است. دوست پنداشتن دشمن و ناتوان و ناچيز شمردن‏ آن، غفلت‏ آور است و موجب خنجر خوردن از پشت مى‏شود. همین طالبانی که کرزی سالها آنها را برادر خطاب کرد، دست پرورده دشمنی هستند که همه نشانه های فوق را دارد.

نکته دیگر اینکه، آن کس كه آشكارا خود را دشمن معرفى مى‏ كند، كم خطرتر از دشمنى است ‏كه شعار دوستى مى‏ دهد و دشمنى خود را پوشيده مى‏ دارد و نقاب دوستى وخيرخواهى به چهره مى‏ زند.

لذا بر شما که قرار است سکاندار دولت آینده باشید، واجب است که بین دوست و دشمن خود تفکیک قایل شوید! در سیاست خارجی خود اصول مشخصی داشته باشید! به یقین سیاست خارجی دین مبین اسلام، مبارزه با ظلم و نفی ولایت و سرپرستی کفار و نظام سلطه ظالم می باشد که جهانی شدن مکتب اسلام را در پی دارد.

پس آقایان محترم اگر دم از مسلمانی و وطن دوستی می زنید فقط دشمن دشمن نگویید بلکه جرات داشته باشید و نام آنها را نیز به زبان بیاورید تا مردم بدانند شما به چه کسانی دوستی می کنید.

منبع: افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار