افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 19 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

میزبانی رییس اجراییه از رییس و اعضای مجلس نمایندگان

رییس اجراییه

ریاست اجراییه، رییس و اعضای مجلس نمایندگان را به صرف افطار دعوت کرد.

در این ملاقات، رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، حوادث اخیر در کشور را اسفبار، تکان‌دهنده و غیر انسانی عنوان نمود و به شهدا بهشت فردوس و به بازماندگان صبر جمیل استدعا کرد و ماه مبارک رمضان را ماه رحمت و رأفت و عطوفت دانست و ابراز امیدواری نمود که به برکت این ماه مقدس، مردم ما شاهد صلح و ثبات دایمی در کشور گردند.

دکتور عبدالله عبدالله در حالی که تحصن اعتراض‌کنندگان در واکنش به رویدادهای اخیر را حقِ قانونی و مدنی آنان عنوان کرد، گفت که تامین امنیت و اصلاحات در نهادهای امنیتی خواست همۀ ملت افغانستان می‌باشد.

رییس اجراییه کشور، صبر و شکیبایی شهریان کابل را در این روزهای دشوار ستود.

رییس اجراییه هم‌چنان از تلاش‌ها و اقدامات مجلس نمایندگان برای حل تنش‌های اخیر در پایتخت تشکری کرد و مصوبات این نهاد را که مردم را به آرامش و تحکیم وحدت ملی تشویق نموده و خود در این راستا پیشگام گردیدند، تحسین‌برانگیز دانست.

در ادامه، عبدالرووف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان از دعوت رییس اجراییه کشور و ضیافتی که به افتخار آنان گردیده بود، امتنان نمود.

وی، مجلس نمایندگان را نهادی پاسخگو و مسوول دانست که از حوادث اخیر متاثر گردیده و در واکنش به آن، جلسات فوق العاده‌یی را تدویر، کمیسیون ویژه متشکل از نمایندگانی از 34 ولایت کشور را ایجاد و مصوباتی را برای تامین امنیت و ایجاد اصلاحات در نهادهای امنیتی صادر نموده است.

رییس مجلس نمایندگان، نتایج این اقدامات را منجر به حل نسبی مشکلات و به ویژه جمع آوری خیمه‌ها در کابل دانست و از معترضین به خاطر پذیرش درخواست نمایندگان‌شان قدردانی کرد.

در همین حال، آقای ابراهیمی، از رهبری حکومت وحدت ملی خواست که اعضای باقی‌ماندۀ کابینه را به منظور گرفتن رای تأیید به مجلس نمایندگان معرفی نمایند تا تعامل میان قوای ثلاثۀ کشور برقرار شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار