- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

كشته شدن شش نظامی انگلیسی در هلمند!!

[1]

نظامیان مذكور در داخل یك نفربر زرهی بوده اند كه بر اثر انفجار بمب كنارجاده ای در استان هلمند كشته شده اند.

پنج تن از این نظامیان جمعی گردان سوم هنگ ‘یوركشایر’ و نفر ششم نیز جمعی گردان اول هنگ ‘لنكستر’ ارتش سلطنتی انگلیس بوده است.

با كشته شدن این نظامیان تعداد تلفات ارتش انگلیس در افغانستان بر اساس آمارهای رسمی به 404 نفر افزایش یافت.

وزیر دفاع انگلیس گفت: من بشدت مسئولان این حادثه را محكوم می كنم. آنها در نهایت در راه به شكست كشاندن ماموریت نیروهای ما در افغانستان ناكام خواهند ماند.

با اینكه هنوز وزارت دفاع انگلیس این شش نظامی را مفقود اعلام كرده ولی اكثر منابع خبری و نظامی این كشور معتقدند كه این شش نظامی كشته شده اند.

ژنرال دیوید ریچاردز رییس ستاد مشترك وزارت دفاع انگلیس نیز از وقوع این حادثه ابراز تاسف كرد و با خانواده این شش نظامی ابراز همدردی كرد.

سرهنگ ‘ریچارد كمپ’ از فرماندهان سابق ارتش انگلیس در افغانستان نیز در گفت و گو با ‘بی بی سی’ كشته شدن شش نظامی در یك حمله را یك تراژدی خواند و گفت: وارد شدن این میزان تلفات به نیروهای نظامی خارجی در افغانستان، یك ضربه مهم به شمار می رود.

بر اساس گزارش هایی كه تاكنون منتشر شده نظامیان مذكور در ساعت 19 روز سه شنبه در استان هلمند و در جاده ارتباطی میان شهر لشگرگاه و قندهار كشته شدند.

این نظامیان در داخل یك نفربر زرهی سرگرم گشت زنی بوده اند كه انفجاری مهیب نفربر حامل آنان را منهدم می كند. گفته می شود علت انفجار احتمالا بمب كنارجاده ای و یا یك مین ضدتانك قوی بوده است.

نیروهای انگلیسی مستقر در افغانستان هنوز اجساد كشته شدگان را در اختیار نگرفته اند و به نظر می رسد به همین دلیل وزارت دفاع می گوید: شش نظامی انگلیسی در افغانستان مفقود شده اند كه باور ما بر این است كه احتمالا كشته شده اند.

وزارت دفاع انگلیس همچنین اعضای خانواده این نظامیان را در جریان وقوع حادثه قرار داده است.

پنج تن از این نظامیان جمعی گردان سوم هنگ ‘یوركشایر’ و نفر ششم نیز جمعی گردان اول هنگ ‘لنكستر’ ارتش سلطنتی انگلیس بوده است.

با كشته شدن این نظامیان تعداد تلفات ارتش انگلیس در افغانستان بر اساس آمارهای رسمی به 404 نفر افزایش یافت. حدود 10 نفر از این نظامیان در سال جاری میلادی كشته شده اند.

انگلیس در حال حاضر حدود 9 هزار و 500 نظامی در افغانستان دارد كه عمدتا در استان ناامن هلمند مستقر هستند.

این حمله پس از سقوط یك هواپیمای ترابری انگلیس در افغانستان در سال 2006 میلادی كه منجر به كشته شدن 14 نفر شد، بزرگترین تلفات ارتش انگلیس در یك حادثه واحد به شمار می رود.