افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 19 سپتامبر , 2013 لینک کوتاه خبر :

كشتار فجيع مردم سوريه،نتيجه الحاق صهيونيسم و وهابيت (قسمت 1)

وقايعي كه در حال حاضر، در سوريه رخ مي دهد، بدون شك از چشم هيچ انساني پوشيده نيست و همگي حقايق را به خوبي مي دانند. بعد از حمله ناموفق امريكا به عراق به بهانه وجود سلاح هاي شيميايي، حاميان صهيونيستي آنها ادعا كردند كه، اين سلاح ها از عراق به سوريه انتقال داده شده است، چرا كه سوريه نيز بخشي از سناريو از پيش تعيين شده جنگ هاي سريالي امريكا در خاورميانه بود كه توسط صهيونيست ها از سال هاي قبل طراحي شده بود. با اينكه اين ادعاها پوچ بودند، اما براي پيشبرد اهداف امريكا، اين سناريو بايد طراحي مي شد و بايد اسناد جعلي براي اثبات آن نيز درست مي كردند.
در حال حاضر امريكا تحت فشار دستگاه صهيونيستي، دوباره سياست بازه زماني خود را تكرار كرده و طبق اولويت بندي كاخ سفيد، فروپاشي دولت بشار اسد كه مانع اصلي اهداف وي و اسرائيل در منطقه است، نسبت به مبارزه با تروريست ها از اهميت بيشتري برخوردار است و براي اين كار از هر ابزاري حتي حمايت از القاعده و تجهيز انها دريغ نمي كند.
تنها برنده حمله امريكايي ها به سوريه و حمايت آنها از گروه هاي شورشي القاعده، اسرائيل است، چرا كه دوباره با تحت فشار قرار دادن امريكا، جنگ ديگري را در خاورميانه به راه مي اندازد و يكي از مهم ترين موانع خود سوريه، را تحت فشار قرار مي دهد. سوريه از لحاظ موقعيت استراتژيك يكي از بزرگترين موانع اسرائيل و امريكا در منطقه مي باشد، لذا از سال ها پيش اين فشارها و تهديدها پيش بيني مي شده است.
اما جدا از سياست هاي جنگ طلبانه كاخ سفيد، چيزي كه در سوريه اكنون بيش از پيش نگران كننده است، همكاري شورشيان سوري با القاعده و گروه هاي افراطي مي باشد كه اين همكاري مسلماً نتيجه معاملات عربستان سعودي و صهيونيست ها و غرب مي باشد.
هم اكنون در اطراف سوريه، شورشيان با اسكناس هاي شيخ هاي سعودي و آموزش و مشاوره دستگاه هاي اطلاعاتي امريكا و اسرائيل، افراد ياغي و غارتگر را استخدام مي كنند و با ظاهر و لباس مخالفان دولت بشار اسد آنها را وارد سوريه مي كنند.
روزنامه CNN در يكي از مقالات خود اذعان كرده است كه جنگ داخلي سوريه يكي از پيچيده ترين درگيري هاي تاريخ است، چرا كه شورشياني كه اكنون عليه دولت بشار اسد، دست به اسلحه برده اند، اغلب گروه هاي وابسته به القاعده هستند و توسط غرب حمايت مالي و نظامي مي شوند و بسيار خطرناك تر از تصورات بشري هستند. چرا كه اكنون در سوريه مشاهده مي كنيم كه شورشيان سوري در مقابل چشمان كودكان، با افتخار “سر” مي برند و و از طرفي “قلب” يك انسان را از بدن در مي آورند و مي خورند به جشن و پايكوبي مي پردازند.
جوامع بين الملل بخوبي مي دانند كه، اين‌ها گروه هاي خطرناكي هستند، كه از سوي عوامل عربستان آموزش ديده، حمايت شده و پشتيباني مالي مي‌شوند تا منطقه خاورميانه را بي‌ثبات كنند، لذا نگران آينده كودكان سوري هستند كه از نزديك شاهد اين جنايات مي باشند و آينده اين كشور در ادامه در دستان آنها خواهد بود.
موسسه مطالعاتي Politifacat در گزارش خود اعلام كرده است كه بزرگترين بحراني كه امريكا در سوريه با آن مواجه است ، شورشيان سوري هستند كه بويي از احساسات بشردوستانه نبرده اند، اما امريكا و اسرائيل همچنان از انها حمايت مي كنند تا در اين بازه زماني اهداف خود را به پيش ببرند اما ناگزير از اين كه در آينده اين شورشيان چه خواهند كرد.
در منبع “firedog lake” نيز آمده است كه پول هاي قطري و سعودي براي اموزش پسران 12، 13 ساله اي مصرف مي شود كه اكنون با اين سن با شمشير بدون ترس، سر مي برند و در ادامه معلوم نيست چه خواهند كرد.
در همين راستا كارشناس مربوطه، “راند پائول” نيز تاكيد كرده است كه حمايت از شورشياني كه سر بريدن و بردين اعضا يك انسان، تفريحشان باشد بزرگترين خيانت امريكا و اسرائيل به جامعه بشري مي باشد.
به اعتراف روزنامه “تلگراف”، در واقع برخي حقايق در سوريه توسط رسانه هاي غربي حاضر در منطقه پنهان مي شود، چرا كه برخي اخبار درباره سر بردين ها توسط شورشيان سوريه به سختي فاش مي شود و دستان حمايتي اسرائيل و امريكا به خوبي بر اين حقيقت واقفند و اجازه نمي دهند تمامي اين وقايع به گوش مردم جهان برسد.
در يكي از كليپ ها فردي به نام “ابو صقار” از فرماندهان ارشد مخالف دولت بشار اسد در مقابل دوربين، اعضا بدن يك سرباز سوري را جدا مي كند، جگر و قلب او را بيرون مي كشد و مورد تشويق اطرافيان قرار مي گيرد و حتي تكه اي از آن را در دهان خود قرار مي دهد و مي خورد، كاري كه در ذات و خوي حيوان ها نهفته است نه يك انسان، آيا اين افراد قرار است كنترل دولت سوريه را با حمايت امريكايي ها در دست بگيرند؟ اين خبري بود كه بسياري از آژانس هاي خبري به صراحت آن را پوشش دادند و موجب خشم بازيگردانان جنگ عليه سوريه نيز شد، چرا كه بازتاب بسيار وسيعي در جوامع بين المللي بوجود اورده است.
در كليپ هاي متعددي ديده شده است كه شورشيان سوري زنان و دختران حامي دولت بشار اسد را به اسارت گرفته اند و انها را كاملاً برهنه كرده و مورد اهانت قرار داده اند و جاي شلاق ها و كبودي ها كاملاً بر روي بدن آنها مشهود است.
جالب اينجاست كه شبكه BBC گزارشات و مصاحبه هايي هم از عاملين اين جنايات پخش كرده اند و شورشيان سوري كه به گفته روزنامه TIME در همين گزارشات ادعا كرده اند كه ما از اعضاء القاعده هستيم، با افتخار از عملكرد خود، سربازان و خانواده هاي حامي دولت بشار اسد را تهديد مي كنند.
به گفته روزنامه تركيه “Islamic invitation turkey” وقتي به عكس اين شورشيان نگاه مي كنيم، قبول كردن اين واقعيات آنچنان هم غير ممكن نيست.

ادامه دارد …

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار