افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 25 آگوست , 2014 لینک کوتاه خبر :

روش داعش برای آموزش سربریدن به کودکان

گروه تروریستی داعش با انتشار تصاویری، از عناصر خود خواسته است که به کودکانشان سربریدن بیاموزند.به نقل از شبکه العالم، سایتها و صفحه‌های وابسته به داعش در انترنت، تصاویری را از یک کودک لیبیایی منتشر کرده‌اند که با تقلید از سناریوی سربریدن “جیمز فولی” خبرنگار امریکایی، سر عروسکی را از تنش جدا می‌کند.
این عکس با این پیام منتشر شده است: “به کودکانتان سربریدن را بیاموزید، تا به شما کمک کنند؛ فردا سرهای متعفن بسیاری وجود خواهد داشت”. در یکی از عکس‌های منتشر شده، کودکی نقابدار و چاقو به دست جلوی بیرق سیاه داعش ایستاده و عروسکی را به دست دارد.
در عکس دیگر همان عروسک درحالیه سر آن از بدنش جدا شده، به زمین افتاده است. روزنامه “الحیات” چاپ لندن نوشت: لباس این عروسک به رنگ نارنجی است، و یاد آور لباسی است که “جیمز فولی” خبرنگار امریکایی پیش از بریده شدن سرش به دست یکی از اعضای انگلیسی گروه تروریستی داعش، به تن داشت. گروه تروریستی داعش کمپ هایی را برای آموزش کودکان ایجاد کرده است.
مرکز موسوم به “دیده‌بان حقوق بشر سوریه” اعلام کرده است که داعش توانسته است هزاران کودک عراقی و سوری و دیگر کشورهای عربی را به خدمت بگیرد. این مرکز وابسته به مخالفان که مقر آن در لندن قرار دارد، تأکید کرده است که این کودکان ۱۲ تا ۱۶ ساله در کمپ هایی ویژه در اطراف ولایت نینوا در عراق، استفاده از سلاح را آموزش می‌بینند.
الحیات به نقل از ناظران نوشت، داعش به دلیل سرخوردگی شدید اعضای خود به دنبال نسل جدیدی از تروریستها است که از کودکی سلاح به دست گرفته باشند و هرگونه احساسی درون آنها مرده باشد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار