افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 4 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

دیدار داکتر زلمی رسول با مقامات قطری

داکتر زلمی رسول وزیر امور خارجه افغانستان که بنا به دعوت خالد محد بن العطیه همتای قطری خود به دوحه سفر کرده است،با حماد بن خلیفه آل ثانی امیر این کشور در اقامتگاه وی دیدار و گفتگو نمود.
به گزارش خبرگزاری آوا به نقل از اطلاعیه مطبوعاتی وزارت خارجه، داکتر زلمی رسول پس از دیدار با امیر قطر، در کنفرانس مطبوعاتی با همتای  قطری خود حضور یافت.

دو طرف خواستار امضای موافقتنامه همکاری جامع که دربرگیرنده ی طیف وسیع ساحات همکاری سیاسی، اقتصادی و اجتماعی میان کابل و دوحه باشد، شدند.

اطلاعیه می افزاید که داکتر العطیه وزیر خارجه قطر دعوت داکتر زلمی رسول برای سفر به کابل و امضاء موافقت نامه مذکور را پذیرفت.
قرار است که داکتر العطیه در رأس هیاتی برای کاوش فرصت های مشخص همکاری و سرمایه گذاری در بخش منابع طبیعی، زیربناها، زراعت و مالداری و سایر بخش ها به کابل سفر نماید.
داکتر العطیه  وزیر خارجه قطر از تصمیم دولت متبوعش برای گشایش سفارت این کشور در کابل
در آیندهء نزدیک خبر داد.

بر اساس اطلاعیه وزارت خارجه، به منظور تسهیل مذاکرهء مستقیم میان افغانها به عنوان بخشی از پروسهء صلح به رهبری دولت کابل، هر دو جانب بر ایجاد دفتر تسهیلاتی در دوحه برای طالبان و
سایر گروه های مسلح مخالف توافق نموده و قرار شد تا  هر دو جانب جزئیات و چگونگی فعالیت دفتر را در آینده نزدیک نهایی نمایند.

آواپرس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار