افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 3 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

دیدار رییس جمهور با وزیر انکشاف بریتانیا

محترم حامد کرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان با آقای اندریو میچل وزیر انکشاف بین المللی بریتانیا در ارگ ریاست جمهوری دیدار کرد.

در این دیدار ابتدا حامد کرزی از کشته شدن سه تن از عساکر بریتانیایی در ولایت هلمند، اظهار تاسف کرد و مراتب همدردی و تسلیت خویش را به آقای اندریو میچل و از طریق وی برای خانواده های قربانیان و حکومت بریتانیا ابراز نمود.

آقای اندریو میچل وزیر انکشاف بین المللی بریتانیا نیز از کشته شدن عساکر کشورش ابراز تاسف کرده، خاطر نشان نمود که چنین حوادث بالای تعهدات بریتانیا در قبال افغانستان تاثیر منفی نخواهد گذاشت.

وی با اشاره به کنفرانس قریب الوقوع توکیو گفت: برای من وظیفه سپرده شده تا به نمایندگی از حکومت بریتانیا در کنفرانس توکیو که یکی از مهمترین کنفرانس ها پس از کنفرانس شیکاگو می باشد، اشتراک نمایم.

وزیر انکشاف بین المللی بریتانیا افزود که در کنفرانس توکیو یکبار دیگر برای افغانستان و جامعه جهانی فرصت آن فراهم می گردد تا گرد هم آیند و برای ده سال آینده افغانستان پس از سال 2014 که بنام دهه تحول یاد می گردد، اولویت ها را تشخیص و برای عملی کردن آن تعهدات جدید را اعلام نمایند.

آقای اندریو میچل از جانب بریتانیا اطمینان داد که کشورش در چوکات همکاری های ستراتیژیک به کمک و همکاری خویش به افغانستان ادامه می دهد و مردم افغانستان را تنها نمی گذارد.

در مقابل حامد کرزی از کمک و همکاری کشور بریتانیا در سالهای گذشته به افغانستان اظهار قدردانی کرد و همکاری جامعه جهانی و بریتانیا را در سالهای آینده برای افغانستان مهم خوانده، تاکید نمود که جامعه جهانی در تحقق اولویت های با افغانستان همکاری نمایند که از جانب افغان ها تشخیص گردیده است.

رئیس جمهور کشور گفت که افغانستان در زمینه حکومت داری خوب و تامین امنیت مطمئن در کشور، متعهد است که گام های سازنده ای را بر دارد و زمینه انتخابات شفاف را فراهم سازد.

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار