افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 12 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

دیدار رییس جمهور با جمعی از استادان دانشگاه ها

محترم حامد کرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان ظهر امروز با جمعی از استادان دانشگاه های کشور که اخیراً متقاعد گردیده اند، در ارگ ریاست جمهوری دیدار کرد.

در این دیدار حمیدالله امین رئیس سابق دانشگاه کابل، دین محمد گران رئیس دانشکده شرعیات، داکتر محمد طاهر هاشمی استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی، محمد افضل عمری استاد دانشکده ساینس و سلطان حمید استاد دانشکده وترنری به نمایندگی از دیگران صحبت نموده، گفتند که اخیراً به تعداد 32 تن استادان با سابقه کشور به تقاعد سوق داده شده اند که در تاریخ نظام تحصیلی کشور بی سابقه بوده است.

آنها گفتند که تقاعد را می پذیرند و به آن احترام دارند، اما در شرایط که هنوز بسیاری از دانشگاه های کشور نیاز به استاد دارد و در بسیاری رشته ها متخصص وجود ندارد، تقاعد دسته جمعی سی و دو تن که یک عمر تدریس کرده اند و تخصص و تجربه کافی دارند، مشکلات عدیدی را به وجود می آورند.

آنان همچنان خاطر نشان کردند که این پروسه در نیمه سال تعلیمی مشکلات زیادی را به محصلین و سیستم تعلیمی ایجاد می کند و خوب بود که تقاعد استادان مذکور در آغاز سال تعلیمی و یا در ختم آن انجام می گرفت.

حامد کرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در این دیدار از زحمت کشی و خدمات علمی و اکادمیک استادان متقاعد قدردانی نموده گفت که هیچ تقاعد اجباری در کار نیست.

رئیس جمهور به مسئولین وزارت های تحصیلات عالی و مالیه و ریاست اداره امور هدایت داد تا در رابطه به تقاعد استادان مذکور تجدید نظر صورت گیرد و استادان رشته های مورد ضرورت الی تربیه اسیستانت و افراد جایگزین، به کار خویش ادامه دهند.

حامد کرزی خطاب به این استادان گفت که وظیفه آنهاست تا در تربیه نسل جوان برای جایگزنی شان کار و تلاش کنند.

رئیس جمهور به وزرات تحصیلات عالی هدایت داد تا در یک برنامه منظم با اعزاز، احترام و تقدیر از آنهای که به دلایلی نمی توانند به تدریس ادامه دهند، قدردانی گردد و از دانش و تجربیات استادان متقاعد در بخش های لازم استفاده صورت گیرد.

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار