افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 27 می , 2013 لینک کوتاه خبر :

جنرال آلن: “شک نکنید” آمریکا از افغانستان نمی رود!

جنرال جان آلن، فرمانده سابق نیروهای ناتو در افغانستان، در حالی که در مورد جنگ افغانستان خوشبین است می گوید: تعدادی از نیروهای نظامی امریکا باید در افغانستان به مدت طولانی حضور داشته باشند.

آلن اضافه کرد: “طالبان در حاضر برای زنده ماندن می جنگند و نیروهای امنیت ملی افغانستان در انجام عملیات ها بسیار موفقیت آمیز عمل کرده اند.”

وی گفت: “طالبان میدانند که نیروهای بین المللی هیچ کجا نمی روند. اگرچه تعداد نیروهای ناتو به طور قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد اما حضور تعدادی از این نیروها برای دراز مدت ضروری خواهد بود.”
زمانی که آلن نامزد پست فرماندهی ناتو در اروپا بود پایش به دوسیه اخلافی دیوید پترائوس کشیده شد و با وجود تبرئه شدن از این اتهام، از نامزدی در این پست کناره گیری کرد .
آلن در پاسخ به سوال “آیا الزام خاصی برای حضور نیروهای خارجی در افغانستان وجود دارد” گفت: نیروهای بین المللی برای تکمیل آموزش نیروهای افغان بعد از سال ۲۰۱۴ دراین کشور باقی خواهند ماند.
این مقام امریکایی درحالی از حضور دراز مدت نیروهای کشورش در افغانستان سخن می گوید که پیش از این کشورهای منطقه از جمله روسیه، چین و ایران مخالفت خود را با حضور طولانی نیروهای خارجی در افغانستان اعلام و آن را در تضاد با منافع ملی خود دانسته اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار