افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 22 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

جلسه عمومی مجلس سنای کشور آغاز شد.

اعضای مجلس سنای کشور بعد از یک و نیم ماه رخصتی تابستانی روز یک شنبه جلسات عمومی شان را آغاز کردند .

در نشست روز يك شنبه مجلس سنا، محمد عثمان رحماني پسر ارسلان رحماني بحيث سناتور انتصابي در جاي پدرش، مراسم تحلیف را بجا آورد.

ارسلا رحمانی نماینده چندی قبل توسط افراد ناشناس به قتل رسید و رئیس کرزی محمد عثمان رحمانی پسر وی را به عنوان سناتور انتصابی به مجلس سنا معرفی کرده است.

فضل هادي مسلم يار رييس مجلس سنا در این نشست گفت : ارسلان رحماني يكي از فعال ترين سناتوران مجلس به حساب مي آمد،‌ اما از عثمان رحاني پسر وي توقع مي رود مثل پدرش در تمام هرعرصه ها فعال باشد.

آقاي مسلم يار گفت: ارسلان رحماني يكي از شخصيت هاي برجسته سياسي، فرهنگي و اجتماعي كشور بود.

مسلم یار از سفری كه چند روز قبل به مسكو داشت معلومات داد وگفت : دوهفته قبل از سوي مجلس سنا روسيه دعوت نامه براي مجلس سناي افغانستان فرستاده شده بود، و براساس آن 7 نفراز سوي مجلس سنا به روسیه سفر کردند.

در این سفر فضل هادي مسلم يار رئيس مجلس سنا را رفع الله گل افغان نايب دوم مشرانوجرگه و 5 تن ديگر از اعضای مجلس سنا همراهی کرده اند.

آقاي مسلم يار گفت در این سفر بحث های زیادی درمجلس مسكو ميان سناتوران افغانستان و ارگانهاي مهم آن کشور مطرح شد، و کشور روسيه وعده هاي هر نوع همكاري را با افغانستان اعلام کردند.

وي تصريح كرد: ‌مقامات مهم روسیه می خواهند که با افغانستان دوستي خود را دوباره آغاز نمایند و از هر نوع همكاري كه از آنها ساخته باشد در افغانستان انجام می دهد.

آواپرس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار