افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 6 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

افغانستان پس 2014 به مشکلات داخلی رو به رو نخواهد شد…

رییس جمهور کرزی نگرانی ها در مورد بدتر شدن وضعیت اقتصادی، امنیتی و سیاسی افغانستان پس از سال 2014 را بی اساس خواند و گفت، که کشور های دخیل در قضیه افغانستان به خاطر دوام حضور شان در این کشور، تبلیغات روانی می کنند.

حامد کرزی که به روز پنجشنبه در محفل اختتامیه جرگه ملی صلح جوانان در ارگ ریاست جمهوری صحبت می کرد، گفت که شماری از رسانه های غربی و کشور های همسایه به منظور جستجوی منافع خود در افغانستان تبلیغ می کنند، که گویا پس از سال 2014 در این کشور جنگ و بی ثباتی خواهد بود.

«همین تبلیغاتی که آنان می کنند، که افغانستان پس از سال 2014 به بیچاره گی می رسد، و به مشکلات داخلی می رود، این به خاطری است که ما آنان را زود از کشور ما بیرون نکنیم، یعنی ما را نگاه کنید که شما خراب نشوید، اما ما سر شان فهمیده ایم

این اظهارات در حالی از سوی رییس جمهور کرزی مطرح شد، که شماری از رسانه های غربی نوشته اند، که هیات پارلمانی افغانستان در سفر به ایالت کلفورنیای امریکا ابراز نگرانی کرده اند، که افغانستان بدون کمک امریکا حکومت کرده نمی تواند.

در رسانه های غربی از قول این هیات آمده، که دولت غریب افغانستان پس از سال 2014 قادر به نگهداری سرحدات کوهستانی خود نخواهد بود. از سوی دیگر، رییس جمهور کرزی، یگانه راه پیشرفت را آموختن علم و دانش خواند.

جوانان شما متوجه هستید و یا خیر، آینده از شماست. برای سعادت افغانستان کدام حالت خوب است، اگر امروز درس بخوانید و آموزش ببنید، برای فردا خود را آماده کرده اید، وزیر هم می شوید و وکیل هم.

جرگه ملی صلح جوانان برای سه روز در کابل ادامه داشت، اشتراک کننده گان این جرگه که تعداد شان 1700 تن می رسید، قطعنامه را نیز صادر کرده اند. در بخشی از قطعنامه افغانی بودن روند گفتگو با مخالفان و عدم دست درازی خارجی ها در این مذاکرات پیشنهاد شده است

رادیوآزادی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار