افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 14 آگوست , 2014 لینک کوتاه خبر :

افغانستان مرکز اهداف دراز مدت آمریکا در منطقه

خاورمیانه منطقه ای استراتژیک به آمریکا و هم پیمانانش به حساب می آید که بخاطر منافع دراز مدت آمریکا, تنها مشکل خاورمیانه بوده و در قاره آمریکا, اروپا, آفریقا, استرالیا هیچ کدام کشوری نیست که منفعت آمریکا را به خطر مواجه سازد جز کشورهای آسیایی و نیمه آسیایی؛ چین, روسیه, هند و ایران جزیی از کشورهای به حساب می آیند که برای منافع دراز مدت آمریکا خطرناک و مشکل ساز قلمداد می شوند.

نفت؛ نفت مشکلی است که آینده آمریکا ومتحدانش را به خطر مواجه ساخته است, آمریکا پیش از ورود به خاورمیانه پیش بینی نموده بود که تا ده سال دیگر نمی تواند نفت آمریکا را تامین کند, جز اینکه راه حلی بسنجد و راه حل اینکه ساخت گروه های ترویستی و ناامن کردن کشورهای عربی و نفت دار بود.

خطر آینده آمریکا؛ چین، ایران, روسیه …از جمله کشورهای به حساب می آیند که برای هدف دراز مدت آمریکا خطر ساز و چالش ساز می باشند. در کتابی جهان در قرن آینده آمده است: چین تا سال 2050 ابرقدرت جهان می شود.

پیشرفت های چشمگیر این کشورها، روسیه، ایران، چین و جاپان آمریکا را به مشکل و چالش مواجه نموده و ترس از ابرقدرت شدن چین و مشخصا تزلزل پایه های آمریکا از آسیا توسط چین ورسیه می رود و بیم از حاکمیت ایران بر کشورهای مسلمان که آمریکا در صدد حل این معضل بر آمده است. برای تضعیف این کشور ها جز مداخله, ناامن کردن منطقه و مصروف کردن این کشورها به بهانه های مختلف چیزی دیگر نبود.

بخاطر این کار آمریکا مجبور به مداخله شد که دخالت آمریکا در منطقه, جز ناامن کردن توسط خود آمریکا راهی دیگری نداشت که منجربه ساخت گروه های تکفیری ترویستی تندرو و تفریقه افکنی بین مسلمانان شد. این گروه ها از یک سو نام اسلام و مسلمانان را بد کرده و از سوی دیگر منافع آمریکا و هم پیمانان اش را تامین می نمایند و هدف آمریکا ساخت چند کشور برای ترویست ها تند رو وتکفیری بخاطر منافع آمریکا و متحدان اش مثل: ساخت پاکستان توسط انگلیس می باشد تا منافع آمریکا, اسراییل و متحدان اش را مستقیمآ تعقیب واز آن دفاع کند.

تضعیف و تقسیم کشورهای اسلامی و پرقدرت منطقه, وارد و مصروف کردن این کشورها به جنگ و مداخلات گروه های تندرو, ساخت کشورهای مستقل نفت دار به گروهای تندرو ترویستی می باشد.

افغانستان کشور مهم و استراتژیک برای آمریکا به حساب می آید تا منافع خود را ازین کشور فقیر و مهم تامین کند و بخاطر هدف بلند مدت خود از این کشور استفاده کند. افغانستان مبدل به میدان بزکشی شده است که چین و پاکستان, روسیه و ایران, خواهان به چالش کشیدن آمریکا در افغانستان هستند و هند از طریق افغانستان مستقیماً هدف خود را برضد پاکستان و پاکستان بر ضد هند و افغانستان تنظیم و تعقیب می کند.

هدف پاکستان:موضوع مرز دیورند، آب های افغانستان، نفوذ سیاسی پاکستان بر افغانستان، کاهش نفوذ سیاسی هندوستان از افغانستان می باشد و هدف هند تعقیب منافع ضد پاکستانی اش از طریق افغانستان می باشد.

در کتاب هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق آمریکا آمده است: ما از طریق اخوان المسلمین در مصر و دولت اسلامی که قرار بود تشکیل شود منطقه را تقسیم می‌کردیم و پس از آن توسط عوامل خود از اخوان المسلمین به‌سراغ کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس می‌رفتیم. ابتدا کار از کویت آغاز می‌شد و به‌ترتیب به‌سراغ امارات، بحرین و عمان می‌رفتیم. در پی آن، تقسیمات منطقه عربی و مغرب عربی به‌طور کامل تغییر می‌کرد و ما تسلط کامل بر منافع نفتی و گذرگاه‌های دریایی پیدا می‌کردیم و از طرف دیگر سخنان هیلاری کلینتون در رابطه به افغانستان در جواب سناتوران امریکایی، نگران هزینه ها در افغانستان نباشید، ما تنها یک دهم از آنچه را که از افغانستان به دست می آوریم، در این کشور خرج می کنیم!

در کل هدف اصلی امریکا آب را گِل کردن و از آن ماهی گرفتن است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار