افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 25 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

افغانستان خوراک خبری و طعمه تبلیغاتی امریکا

افغانستان جز یک خوراک خبری و طعمه تبلیغاتی برای امریکا نیست و هر گونه از تحرکات واشنگتن یا در راستای سیاست خارجی آنها و موازی با تغییرو تحولات قلب اسیا می باشد.
در این اصل که کارها و اقدامات و طرح ها و پروژه های عمرانی امریکا در افغانستان زیربنایی، اصولی، کاربردی و با تضمین بقا در درازمدت نیست هیچ شکی وجود ندارد اما افشاگری های خود دستگاه های امریکایی درخصوص حکومت امریکا جای سوال دارد.

البته که سیستم اطلاعاتی و جاسوسی ابر قدرت غرب بسیار پیشرفته و چندلایه و غیرقابل نفوذ است و نشر و پخش کوچکترین اسرار و اخباری نمی تواند بدون اراده ی کاخ سفید باشد؛ بنابراین در بحبوحه ی انتخابات ریاست جمهوری امریکا و رقابت تنگاتنگ هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ این افشاگری ها مغرضانه و با هدف خاصی است.

لذا اگر تاکنون درخصوص افغانستان و در افغانستان، امریکا موضع گیری خاصی یا اظهارنظر یا عکس العمل ویژه ای داشته است نه به منظور عمران و آبادانی و رفاه و امنیت بلکه برای پیشبرد اهداف و مقاصد مغرضانه خودش بوده است و بس!

(سیگار، از فساد ده ها میلیون دالری در ساخت مقر جدید وزارت دفاع ملی توسط پنتاگون، پرده برداری کرد بدین معنا که پنتاگون کوچک در کابل، با هزینه ی 155 میلیون دالری و سه برابر هزینه ی پیش بینی شده ی 49 میلیون دالری و بسیار آسیب پذیر در برابر زلزله و بارندگی طولانی ساخته شده است.

پنتاگون معاش 25 هزار سرباز خیالی ارتش را قطع می کند و تا پایان سال جاری میلادی فقط به کسانی تنخواه و مقرری می دهد که وجود خارجی داشته باشند. در همین راستا، سازمان اطلاعات سری امریکا موسوم به سیا از واریز مبالغ هنگفت مستمری و حق الزحمه مزدوری توسط هیلاری کلینتون به اقوام و اقارب حامد کرزی پرده خبر می دهد.

دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواه امریکا نیز در تب و تاب انتخابات ریاست جمهوری صحت هزاران هزار آزادی خواه غیر امریکایی و قربانی را تایید می کند که داعش ساخته و پرداخته ی خود کاخ سفید، خود پنتاگون، خود CIA و خود مدعی حقوق بشر است.)

این ها همه به چه معناست؟ چرا روزی اعلان جنگ علیه تروریست ها، جرج بوش پسر را به محبوبیت و شهرت دوچندان می رساند و روزی دیگر اعتراف به تولد نامشروع داعش، آمار رای دهندگان به دونالد ترامپ را به طور چشمگیری افزایش می دهد؟

نظر به تمام موارد فوق الذکر معلوم و بسیاری معادلات و معاملات مجهول و پشت پرده، می توان به جرات ادعا و اثبات کرد که افغانستان جز یک خوراک خبری و طعمه تبلیغاتی برای امریکا نیست و هر گونه از تحرکات واشنگتن یا در راستای سیاست خارجی آنها و موازی با تغییرو تحولات قلب اسیا می باشد یا در راستای سیاست داخلی و موازی با تغییر و تحولات وال استریت و کنگره است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار