افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 17 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

افزایش خشونت ها علیه پناهندگان در آلمان

یک نشریه آلمانی با استناد به پاسخی که دولت به یک درخواست فراکسیون حزب سبز آلمان ارائه داده است از افزایش چشمگیر خشونت علیه پناهندگان در آلمان در سال جاری خبر داد.

 

نشریه “بیلد” گزارشی از افزایش چشمگیر خشونت علیه پناهندگان در سال 2015 نشر کرد و نوشت: شمار حملات به محل اقامت پناهندگان در آلمان شدیداً افزایش پیدا کرده است. بیش از 800 مورد از این حملات در سال جاری میلادی وجود داشته است.

 

در کنار حملات به محل اقامت پناهندگان همچنین در آلمان انواع دیگری از جرائم علیه پناهندگان یا کمک کنندگان به آن‌ها وجود دارد.

 

در سال جاری تا اواسط نوامبر حدود 1610 مورد جرائم با انگیزه راست افراطی وجود داشته که در ارتباط با اسکان پناهندگان بوده است.

 

این در حالی است که در سال 2014 حدود 895 مورد جرائم با این انگیزه ثبت شده است.

 

این گزارش بر اساس یک پاسخ به درخواست فراکسیون سبزها ارائه شده که خبرگزاری آلمان آن را نشر کرده است.

 

بر اساس آمارهایی که پولیس آلمان ارائه داده است در سال جاری تا اواسط ماه نوامبر حدود 3652 مورد از جرائم بیگانه ستیزانه و یا در ارتباط با پناهندگان ثبت شده است که بیشتر آن‌ها با انگیزه راست افراطی بوده است و تعداد این جرائم نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

 

البته در بحث‌های عمومی اخیراً تنها شمار حملات به محل اقامت پناهندگان دیده می‌شود. تا هفتم دسامبر محققان حدود 817 مورد از این گونه حملات را ثبت کرده‌اند که چهار برابر بیشتر از سال 2014 بوده است. این حملات عمدتاً شامل نقاشی‌های روی دیوارها، خسارت به اموال یا تبلیغات و تعداد روزافزونی حملات آتش سوزی بوده است.

 

“آنتون هوفرایتر”، رئیس فراکسیون سبزها در آلمان تصریح کرد که خشونت راست افراطی در آلمان ابعاد غم انگیز جدیدی به دست آورده است.

 

“هایکو ماس”، وزیر دادگستری آلمان نیز روز سه شنبه در برلین اظهار داشت که هر نوع حمله به پناهندگان یا کمک کنندگان به آن‌ها حمله به جامعه باز و بی تعصب ما است.

 

وی اعلام کرد که پیغامش به عاملان این گونه حملات این است که از دموکراسی و دولت مشروعه با قاطعیت دفاع می‌شود. عاملان این گونه حملات باید کاملاً شناسایی و به پای میز محاکمه آورده شوند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار