افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 10 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

اعتراف کرزی به آلوده بودن مقامات دولتی

رییس جمهور کرزی می گوید که شماری از مقام های بلند پایه ی حکومت افغانستان به فساد اداری آغشته اند و آنان نباید مصون باشند.

به گزارش یک ، آقای کرزی یکبار دیگر بر مبارزه با فساد اداری تاکید کرده و می گوید که جامعه ی جهانی باید در چگونگی قراردادهای خود در افغانستان راهکاری را روی دست گیرد تا از فساد اداری در کمک هایشان جلوگیری شود.

به دنبال تعهد شانزده میلیارد دالری کشورهای کمک کننده در نشست توکیو برای افغانستان رییس جمهور کرزی در یک نشست خبری در توکیو بار دیگر بر ریشه کن ساختن فساد اداری در افغانستان تاکید می ورزد.

او شماری از مقام های حکومتی را به دست داشتن در فساد اداری متهم ساخته می گوید که این افراد باید بر بنیاد قانون محاکمه شوند، هرچند او نام این مقام ها را فاش نمی کند.

رییس جمهور کرزی بار دیگر از جامعه ی جهانی می خواهد چگونگی قراردادهای شان را با افغانستانی ها بازنگری کند تا از حیف و میل شدن پول ها جلوگیری صورت گیرد.

از سویی هم آقای کرزی تقویت نهادهای عدلی و قضایی را در مبارزه با فساد اداری اثر گذار می داند.

رییس جمهور کرزی در حالی بر مبارزه با فساد اداری تاکید می کند که به گفته ی نمایندگان مردم در پارلمان، حکومت افغانستان در ده سال گذشته نتوانسته هیچ یک از مقام های ارشد دولتی متهم به فساد اداری را محاکمه کند.

 

 

 

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار