- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

اسرائیل حامی بزرگ اشرف غنی احمدزی

با نزدیک تر شدن زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان، حمایت جریان های مختلف آمریکایی و غربی از آقای اشرف غنی ابعاد گسترده تری پیدا می کند.در این میان انتشار یک مقاله توهین آمیز به ملت افغانستان و دین مبین اسلام و تمجید از شخصیت آقای اشرف غنی احمدزی در خور تامل جدی است. به نظر می رسد این رویکرد یک جناح تندروی اسرائیلی از ایشان، در منافعی مشترک نهفته است که البته بخش عمده ای از این موارد به توافقات پشت پرده میان آنان بازمی گردد. با توجه به گویا بودن متن حمایت این سایت اسرائیلی، ضمن عرض معذرت از ملت شریف افغانستان و روح بزرگ قهرمان ملی (شهید احمدشاه مسعود) ترجمه کامل متن مذکور را به نشر می سپاریم. امید است وجدان های بیدار در کشور عزیز افغانستان با مراقبت از آرمانهای جهاد و استقلال طلبی خود در طول تاریخ از سپردن زمام امور کشور به یک عنصر وفادار به رژیم منحط اسرائیل جلوگیری نمایند.

bholworld [1]

سایت اسرائیلی bhworld : ترس و امید در افغانستان

در حالی که کمتر از یک ماه به انتخابات ریاست جمهوری افغانستان باقی مانده است، وضعیت در این کشور بین ترس و امید است.

از آنجا که ۹۸ درصد از افغانی ها مسلمان هستند، این کشور استعداد زیادی برای رشد تروریستم و بنیادگرایی دارد. از ۳۵ سال قبل اندیشه های تروریستی به نام جهاد در این کشور وجود دارد. به همین دلیل این کشور به بهشتی برای تروریستم تبدیل شده و بیشتر چهره های مطرح تروریست مثل اسامه بن لادن، ملا عمر، احمد شاه مسعود و دیگران اقدامات بیشرمانه و ضدبشری خود را در سایه بی قانونی و قدرت ملاها انجام میدهند که انسان قادر به بیان آن نیست.

همچنین، حمله وحشیانه به مردم بی گناه در برج های دوقلوی نیویورک توسط تروریست ها در سپتامبر ۲۰۰۱ باعث بیداری افکار عمومی در ایالات متحده و جامعه جهانی شد و دولت ایالات متحده با همکاری متحدانش، مسئولانه به کمک مردم افغانستان شتافتند.

از آن زمان، روند دموکراسی و احیای حقوق بشر در این کشور همراه با مبارزه قاطع با تروریسم آغاز شد.اگر چه بعضی جنگ سالارن تروریست سعی کردند تا در این روند خلل ایجاد کنند اما جامعه جهانی تلاش های زیادی برای ریشه کن کردن تروریسم انجام داد.

برگزاری انتخابات آزاد و مستقل همانند دیگر مردم متمدن در دنیا و همچنین بدون ساختار های غلط و احمقانه قومی و قبیله ای در افغانستان، هدفی است که امریکا هزینه های سنگینی برای آنها پرداخت کرده است.و حالا مردم افغانستان فقط یک ماه تا این انتخابات مهم فرصت دارند.

متاسفانه علیرغم تلاش های جامعه جهانی، هنوز سیستم های غلط باعث میشود که کاندیدای مناسبی مثل ” دکتر زلمی خلیل زاد” به این رقابت وارد نشوند. بیشتر کاندیداها تجربه قابل قبولی از برخوردهای مدیریتی در مقیاس عمومی برخوردار نیستند.

در میان این کاندیداها، دکتر اشرف غنی تنها کسی است که میتواند عقب افتادگی افغانی ها در عرصه جهانی را ترمیم کند.

او تجربه درخشانی در سیاست، اقتصاد، فرهنگ علم و مدیریت دارد و بدون شک در تاریخ افغانستان یگانه و بی نظیر است.

اقای اشرف غنی با دیدگاه های مترقی خود، همسرش را از یک خانواده مسیحی مارونی با مادری یهودی در لبنان انتخاب کرد.

در طی تحصیل در لبنان، یک بار به همراه همسرش به اورشلیم سفر کرد و در یک مراسم خاص مذهبی در کنار دیوار ندبه حضور پیدا کرد.

 

به دور از تعصبات شدید در افغانستان، پرفسور احمدزی هرگز مانع حضور همسرش در مراسم هفتگی کلیسا نشد. او خانواده فرهیخته ای دارد که همه انها در عرصه های مختلف فرهنگی دانشگاهی و اجتماعی شناخته شده هستند.

حالا افغانی ها دو انتخاب دارند: عبور از شرایط سخت ترور و خشونت توسط پروفسور اشرف غنی احمدزی و یا بازگشت به گذشته تاریک رژیم ملاها با انتخاب نامزد دیگر.

به نظر می رسد که بیشتر افغان ها برای پیشرفت و تمدن در این انتخابات ریاست جمهوری رای می دهند.

لینک سایت اسراییلی حامی آقای اشرف غنی احمدزی :

http://bholworld.com/article.aspx?id=66085 [2]