افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 26 ژانویه , 2016 لینک کوتاه خبر :

ارگ نشینان بدنبال دست بوسی طالبان/ جوانان افغانستانی در میدان های نبرد

در تمام لحظاتی که سران ارگ نشین بدنبال دست بوسی طالبان و استخبارات پاکستان هستند، جوانان افغانستانی در میدان های نبرد جان می دهند.

 

درحالی که جوانان افغانستانی در اوضاع نابسامان و نامساعد کاری و تحصیلی و اقتصادی بسر می برند و از کمترین امکانات اولیه برای زندگی مشترک و ازدواج بی بهره اند، به امید رفاه و امنیت بیشتر طعمه ی کشورهای دور و نزدیک قرار می گیرند.

 

در سال های اوج مهاجرت مردم ملکی به ویژه قشر جوان کشور به اروپا و حتی کشورهای همسایه، نیروهای جنگی، نیروی کارهای سخت و پر خطر و نیز نیروی تولید مثل و ازدیاد جمعیت بر عهده ی افغانستانی های مهاجر بوده است بدین معنا که…

 

بدین معنا که پاکستان، امارات، ایران، سوریه، عراق، کشورهای اروپایی و همه ی کشورهای میزبان کودکان و جوانان افغانستانی، از آنها برای نبرد در صفوف اول علیه داعش، قاچاق اعضای بدن، کارهای پست و طاقت فرسا با دستمزدهای ناچیز یا بعنوان نیروی تداوم نسل در کشورهایی با رشد جمعیت منفی استفاده می کنند.

 

حکومت ضعیف و بی اعتنای افغانستان به امور مردم ملکی و مهاجرانش این زمینه را برای هرگونه استفاده و سوء استفاده میزبانان افغانستانی ها در منطقه و در اقصی نقاط جهان فراهم آورده است تا در ظاهر زندگی مهاجران بهتر از مردم ملکی باشد و در باطن به مراتب بدتر.

 

این بی توجهی ها و نادیده گرفتن ها تا آنجا پیش رفته است که علنا جوانان و نوجوانان افغانستانی با وعده ی پناهندگی سیاسی و حقوق و معاش ماهانه و امکانات اولیه ی زندگی، جذب نیروهای علیه حوثی در جنگ عربستان و یمن می شوند.

بنابر گزارش های رسیده، عربستان سعودی نیز خود را به جمع سودجویان و سوء استفاده کنندگان از سرگردانی و استیصال افغانستانی ها رسانده است و با شعارهای در خطر بودن قبله مسلمین، حفاظت از مکه مکرمه و مجاورت در مناسک حج آنان را به جنگ با نیروهای یمن می فرستد. حتی شواهدی در دست است که برخی از هموطنانی که برای ادای حج عمره به عربستان رفته بودند به جنگ در یمن فرستاده شدند.

ردپای گلبدین حکمتیار نیز در این اقدام شوم کاملا مشهود است و گروهک های تروریستی داخلی که از سوی قدرت های منطقه و غرب حمایت می شوند نیز در تباهی آینده ی کودکان و جوانان کشور و این نسل کشی آشکار دست دارند. در تمام لحظاتی که سران ارگ نشین بدنبال دست بوسی طالبان و استخبارات پاکستان هستند، جوانان افغانستانی در میدان های نبرد جان می دهند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار