- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

آیا با انتحاری و انفجار و اختطاف می توان جلوی غربزدگی را گرفت؟

پیامی که پخش اذان و قرآن و برنامه های مذهبی بجای موسیقی ها، مسابقات و برنامه هایی با هیجان کاذب که تا پیش از آن پخش می شد، این است که کار شما نتیجه بخش بوده و با انتحاری و انفجار و اختطاف می توان جلوی غربزدگی را گرفت!

 

درحالی که بیش از هفته از حادثه ی تروریستی دارالامان کابل و کشته و زخمی شدن ده ها تن از کارکنان تلویزیون طلوع نمی گذرد؛ این رسانه در تغییر موضعی آشکار، نسبت به قطع برنامه های پیشین خود و جایگزینی آن با برنامه های مذهبی و دینی اقدام کرده است.

 

این اقدام اگر آگاهانه و از سر مصلحت عمومی می بود، جای بسی تقدیر و تحسین داشت که برنامه های مبتذل و مستهجن که جوانان را به انحراف می کشاند جای خود را به آموزه های دینی و پخش قرآنی داده است اما…

 

اما اینکه بلافاصله پس از مورد حمله قرار گرفتن توسط طالبان و از دست دادن برخی کارمندان، این تغییرات مشهود شود و در معرض دید میلیون ها مخاطب قرار گیرد؛ نه تنها درست و بجا نیست که طالبان را جری تر می کند.

به عبارت دیگر، پیامی که پخش اذان و قرآن و برنامه های مذهبی بجای موسیقی ها، مسابقات و برنامه هایی با هیجان کاذب که تا پیش از آن پخش می شد، به عموم ملت و بخصوص بنیادگرایان افراطی می رساند این است که کار شما نتیجه بخش بوده و با انتحاری و انفجار و اختطاف می توان جلوی غربزدگی را گرفت!

حال، روی سخن با دیگر دست اندرکاران و اصحاب رسانه و گروه ها است که از سوی این تروریست ها و مخالفان مسلح تهدید شده اند؛ اگر شما چنین آنی و عینی تغییر موضع بدهید، بدان معنا است که خود را پیشاپیش در برابر طالبان خلع سلاح کرده اید و مهر تاییدی بر افراطیت و بنیادگرایی زده اید!

 

انواع و اقسام فسادها، قانون شکنی ها، بی عدالتی ها، دین ستیزی ها و دین گریزی ها در عمل مسوولان اعم از شورای ملی، ارگ نشینان، دادستانی، والی ها، نیروهای امنیتی و پولیس و اصحاب رسانه و احزاب و نهادهای مدنی به چشم می خورد که مخالفان مسلح کم و بیش تمامی آنان را کافر و غربزده و مفسد و “مباح الدم” خوانده اند.

 

اینکه تروریست های پرورش یافته برای جنگ زرگری با نیروهای ناتو به سرکردگی امریکا بتوانند با انجام حملات وحشیانه و ضد انسانی همچون انتحاری و ترور و… حرف های خود را به کرسی بنشانند و به مواضع خود نزدیک تر شوند در واقع فرصتی پیش روی استکبار جهانی و ابرقدرت غرب فراهم می آورد که همچنان بر خاک و جان و مال و ناموس افغانستان بتازد.

 

بر تمامی مسوولان و مردم و نهادها و دست اندرکاران و کلیه ی افراد مذکور و از قلم افتاده فرض است که اگر روند کاری یا پروسه ای را در دست می گیرند با کمترین و کوچکترین تهدید طالبان تغییر موضع 180 درجه ای اتخاذ نکنند که مخالفان مسلح را جری تر می کند و بس!