برگزاری محفل معرفی ۱۰۰ تداوی شده‌ به مرکز آموزش های فنی حرفَوی امید

زمان انتشار : پنج شنبه, ۲۳ جدی , ۱۳۹۵ , بخش : اجتماعی, اخبار , کد مطلب : 39040 , نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ,
+
-

معرفی

طی یک محفل ۱۰۰ تَن از تداوی شده گان توسط شفاخانه تداوی معتادین، به مرکز فنی و حرفوی امید معرفی شدند.

 

در این محفل که جاوید احمد قایم معین پالیسی و هماهنگی وزارت مبارزه علیه مواد مخدر نیز اشتراک نموده بود، ضمن اتحاف دعا به ارواح تمام شهدا بخصوص شهدای حملات انتحاری اخیر کشور و اظهار سپاسگذاری از تمام دست اندرکاران شفاخانه تداوی معتادین گفت:  ضمن تبریکی به تداوی شده‌گان از آنها میخواهیم تا بخاطر آموزش کِسب و حِرفه به بخش کارآموزی بروند.

 

آقای قایم علاوه نمود: وزارت مبارزه علیه مواد مخدر منحیث یک نهاد هماهنگ کننده و پالیسی ساز مصمم است تا در تمام بخش های مبارزه علیه مواد مخدر بخصوص تداوی معتادین کار جدی نماید و به همین اساس، این وزارت پلان ملی عمل مبارزه علیه مواد مخدر را ساخته است که در این پلان وظایف و مسوولیت های تمام ادارات ذیربط مشخص شده است.

 

در اخیر آقای قایم از تمام سکتورهای خصوصی خواست تا بخاطر ادای دَین ملی شان در خصوص فراهم نمودن زمینه کار برای اشخاصی که تداوی شده و حرفه می‌آموزند، با دولت همکاری نمایند.

 

دکتور احمد جاوید قاضی زاده رییس شفاخانه ۱۵۰۰بستر تداوی معتادین ابن سینا طی سخنانی ابراز داشت: امروز ۱۰۰ تَن از مریضانی که مرحله سه ماهه تداوی را پشت سرگذشتانده اند بخاطر آموزش‌ حرفه به مرکز فنی و حرفه‌وی امید معرفی می‌شوند.

 

ایشان علاوه نمود: از زمان ایجاد این کمپلکس تا اکنون ۶,۸۵۹ نفر، بستر و تداوی شده اند و همچنان ۱۸۰ مریض سراپا داریم که تحت تداوی داکتران ما قرار دارند. همچنان ایشان از موجودیت بیست بستر برای مریضانی یادآور شد که بر علاوه اعتیاد، به امراض ساری دیگر مثل توبرکلوز مبتلا هستند.

 

علی افتخاری رییس مرکز فنی و حرفوی امید گقت: ما در حدود ده نوع حرفه بخاطر کارآموزان خود در نظر گرفته ایم که در مطابقت با نیاز بازار کار میباشد. ایشان هچنان از سکتورهای خصوصی خواست تا با فراهم نمودن زمینه کار برای کارآموزان و تداوی شده‌گان، دولت را یاری رسانده و دَین وطنی خود ها را ادا نمایند.

 

آقای افتخاری همچنان از مردم بخصوص رسانه ها خواست تا با معتادین به عنوان مریض رفتار نموده و در خصوص مبارزه علیه مواد مخدر به‌خصوص اعتیاد، با دولت همکار باشند.

 

قابل یادآوری است که این برنامه به تاریخ ۲۲ جدی سال ۱۳۹۵ خورشیدی با اشتراک جاوید احمد قایم معین پلان وپالیسی وزارت مبارزه علیه مواد مخدر، داکتر احمد جاوید قاضی زاده رییس مرکز تداوی ابن سینا، علی افتخاری رییس مرکز فنی و حرفوی امید، نماینده کولمبوپلان، نماینده UNODC و تداوی شده‌گان؛ در مرکز تداوی ابن سینا برگزار شد.