غربی ها در افغانستان جاخوش کرده اند!

زمان انتشار : شنبه, ۱۱ جدی , ۱۳۹۵ , بخش : اخبار, امنیتی , کد مطلب : 38700 , نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ,
+
-

پولیس اتحادیه اروپا

باوجود اینکه مأموریت پولیس اتحادیه اروپا در افغانستان پس از حدود یک دهه پایان می‌یابد، اما براساس اعلام شورای اتحادیه اروپا، جمعی از مشاوران این نیروها در سال ۲۰۱۷ عیسوی به افغانستان باز خواهند گشت!

اما اتحادیه اروپا اعلام کرد که یک گروه از مشاوران پولیس این اتحادیه سال آینده عیسوی برای فراهم کردن زمینه حمایت بیشتر از پولیس افغانستان به کشور بازخواهند گشت.

مأموریت پولیس اتحادیه اروپا از سال ۲۰۰۷ عیسوی در افغانستان آغاز شد که مأموریت آنها همکاری با دولت کابل برای تقویت و بهبود وضعیت پولیس افغانستان بود.

به راپور استارز اَند استرایپس، توسعه حاکمیت قانون و جلوگیری پولیس افغانستان از انجام وظایف سنتی‌شان از جمله کارهای پولیس اتحادیه اروپا در این افغانستان بود.

شورای اتحادیه اروپا در دیسِمبر سال ۲۰۱۴ عیسوی تصمیم گرفت که مأموریت پولیس این اتحادیه در افغانستان در ۳۱ دیسِمبر ۲۰۱۶ عیسوی پایان یابد.

پس از پایان سال ۲۰۱۴ عیسوی، نیروهای ایتلاف بین‌المللی مأموریت نظامی خودشان را در افغانستان پایان دادند و مأموریت ملکی حمایت قاطع را آغاز کردند.

براساس این مأموریت، نیروهای خارجی در افغانستان وظیفه مشاوره، حمایت و کمک نیروهای افغان را به‌عهده گرفتند اما در سال جاری نیروهای ناتو به‌ویژه نیروهای امریکایی در عملیات‌های بسیاری از جمله مأموریت‌های زمینی یا هوایی حضور یافتند.